Search
Asset 2

ابولا وارد آمریکا شد

داروی جدید ابولا میمون‌های مبتلا را درمان کرد
داروی جدید ابولا میمون‌های مبتلا را درمان کرد (Mike Stone/Getty Images)
اولین مورد شناسایی ابتلا به ویروس مرگبار ابولا در ایالت تگزاس آمریکا تائید شد. (Mike Stone/Getty Images)

 

اولین مورد شناسایی ابتلا به ویروس مرگبار ابولا در ایالت تگزاس آمریکا تائید شد.

به گفته‌ی مرکز پیشگیری بیماری‌های آمریکا، یک مرد  که ده روز پیش از لیبریا به دالاس واقع در ایالت تگزاس آمریکا مسافرت کرده است، پس از ۴ روز از ورودش به آمریکا نشانه‌های ویروس در او نمایان شده است.

این مرد که هویت او اعلام نشده، برای دیدار خانواده‌اش به آمریکا سفر کرده است و ۸ روز پس از ورودش به آمریکا در بیمارستانی بستری و قرنطینه شده و تحت مراقبت است.

پیش‌‌‏تر نیز چند امدادگر آمریکایی که داوطلبانه برای کمک‌رسانی به آفریقا سفر کردند، به این ویروس مبتلا شدند، ولی پس از تشخیص به آمریکا منتقل و تحت مراقبت شدید پزشکی توانستند نجات یابند. یک پزشک مبتلا نیز هم‌اکنون تحت درمان قرار دارد.

مسئولان درمانی در تلاشند تا همه‌ی افرادی که در این مدت در آمریکا با این مرد در تماس بوده‌اند را شناسایی کنند تا جلوی شیوع این بیماری در آمریکا گرفته شود.

روزنامه‌ی نیویورک تایمز از قول کارشناسان اعلام کرده بود که به هر حال این بیماری به آمریکا خواهد رسید.

بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی در سراسر آمریکا خود را برای کنترل و مقابله با بیماری آماده کرده بودند و طی سه ماه گذشته ۱۲ مورد مشکوک به ابولا تحت مراقبت قرار گرفتند که در همه‌ی موارد نتیجه‌ی آزمایش‌ها منفی اعلام شد.

شیوع ویروس مرگبار ابولا که غرب آفریقا و بیشتر کشورهای سیرالئون، گینه و لیبریا را در برگرفته‌ است، تا کنون جان بیش از ۳ هزار نفر یعنی بیش از دو سوم مبتلایان را گرفته است.

تا‌‌‏کنون هیچ دارویی برای این بیماری پیدا نشده است، اما اوایل ماه میلادی گذشته دانشمندان اعلام کردند که میمون‌های واکسینه شده در برابر ویروس ابولا ایمن شده‌اند.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری کشنده در عصر جدید را بی‌سابقه دانست.

دو هفته‌ی پیش شورای امنیت سازمان ملل شیوع بیماری ابولا در غرب آفریقا را تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی دانست.

نهادها و سازمان‌های بین‌المللی از انفعال جهانی در برابر گسترش ابتلا به ابولا انتقاد کردند و خواستار اقدام قاطع کشورهای جهان شده‌‌‏اند.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی