Asset 2

گزارشی جدید: شهرهای دموکرات در آمریکا بالاترین نرخ قتل را دارند

افزایش نرخ قتل در شهرهای دموکرات در آمریکا
(Flickr)

بنا بر یک گزارش جدید، شهرهایی که توسط شهرداران دموکرات اداره می‌شوند، در سال گذشته بالاترین افزایش نرخ قتل را داشته‌اند و همچنین در فصل اول سال جاری با نسبت قتل به تعداد جمعیت در بین ۴۵ شهر، بالاترین نرخ قتل را ثبت کرده‌اند. 

 بر اساس گزارشی که WalletHub منتشر کرده است، نرخ سرانه قتل (نسبت جمعیت به تعداد قتل‌ها) در ۴۵ شهر پر جمعیت آمریکا، در سه‌ماهه اول ۲۰۲۳ در مقایسه با همین زمان در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است. 

این وب‌سایت هر شهر را بر اساس وابستگی سیاسی شهردار این شهر به شهرهای دموکرات و جمهوری‌خواه تقسیم‌بندی کرد و در انتها مشخص شد که افزایش میزان قتل‌ها در شهرهای دموکرات از شهرهای جمهوری‌خواه بیشتر بوده است. 

پنج شهر که بیشترین افزایش قتل نسبت به جمعیت را به خود اختصاص داده بودند شامل ریچموند در ویرجینیا، ممفیس در تنسی، دورهام در کارولینای شمالی، گارلند در تگزاس و واشنگتن دیسی هستند. 

به جز گارلند که شهردار آن اسکات لی می جمهوری‌خواه است، چهار شهر باقی‌مانده دارای شهرداران وابسته به حزب دموکرات هستند. 

دلیل سیاسی پشت افزایش نرخ قتل

گرگ دبلیو. اتر، استاد دانشکده عدالت کیفری در دانشگاه مرکزی میزوری، تمایل سیاستمداران به جستجوی «راه حل‌های ساده و یکسان برای مشکلات پیچیده» را دلیل افزایش قتل‌ها در سراسر آمریکا دانست. 

او به این نکته اشاره کرد که سیاستمداران برای جلب رضایت گروه‌های سیاسی و در دوره انتخابات، به چنین راه‌حل‌های ساده با تمرکز بر گروه خاصی پناه می‌برند؛ به عنوان مثال، هنگامی که با موضوع استفاده پلیس از زور در موارد جداگانه مواجه می‌شوند، چنین سیاستمدارانی ممکن است به‌جای برخورد با افسران مشکل‌ساز، از کاهش بودجه پلیس حمایت کنند. 

این استاد حقوق دانشگاه متذکر شد که این امر باعث شده است که بسیاری از نیروهای پلیس در حالت کاملاً واکنشی قرار گیرند و فقط به جنایاتی که قبلاً رخ‌داده پاسخ دهند و علاوه بر این، صادرنشدن احکام بدون وثیقه نقدی بسیاری از مجرمان خطرناک را با وجود اینکه چندین بار به دلیل جرایم خشونت‌آمیز دستگیر شده‌اند به خیابان‌ها بازگردانده است. 

اتر اظهار داشت: «تا زمانی که شهرداران و فرمانداران محلی مایل به جستجو برای یافتن راه حل‌های واقع‌بینانه برای مشکلات داخلی شهرها به‌جای راه حل‌های سیاسی نباشند، روند صعودی ادامه خواهد داشت». 

 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی