Search
Asset 2

نماینده علی خامنه‌ای در کیهان: اعضای سفارت آلمان در ایران باید ممنوع‌الخروج شوند

حسین شریعت‌مداری در بیست و یکمین همایش دفتر پژوهش‌های فرهنگی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با عنوان «بررسی شیوه‌های نفوذ دشمن در انقلاب اسلامی و راهکارهای مقابله با آن»
حسین شریعت‌مداری, نماینده رهبر جمهوری اسلامی (WIKIMEDIA)

حسین شریعتمداری نماینده رهبر جمهوری اسلامی در روزنامه کیهان با انتشار یادداشتی در این روزنامه دولت آلمان را به انجام اقدامات تروریستی در ایران متهم کرد و خواستار ممنوع‌الخروج شدن اعضای سفارت آلمان و محاکمه «افسر اطلاعاتی مستقر در سفارت آلمان» شد.

حسین شریعتمداری با انتشار یادداشتی با عنوان «دستور ترور دیکته دولت آلمان بود» مدعی شد که جمشید شارمهد، از سوی دولت آلمان مأموریت انجام عملیات تروریستی در ایران را بر عهده داشته است.

جمشید شارمهد، شهروند ایرانیتبار آلمان که از امارات ربوده و به ایران منتقل شد، روز دوشنبه، دوم اسفند از سوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی به اتهام «افساد فیالارض از طریق طراحی و هدایت اقدامات تروریستی» به اعدام محکوم شد.

در مطلب روزنامه کیهان آمده است: «ایران میتواند و باید در اولین گام، اعضای سفارت آلمان را ممنوعالخروج کند و افسر اطلاعاتی مستقر در سفارت آلمان را که رابط جمشید شارمهد با (BND‌) بوده و هویت او از سوی شارمهد افشا شده به دادگاه احضار و محاکمه کند و گام بعدی باید شکایت از دولت آلمان به دیوان کیفری بینالمللی به جرم اعزام تروریست و قتلعام مردم مظلوم کشورمان باشد

در بخشی از این یادداشت گفته شده «دولت آلمان نگران اطلاعاتی است که جمشید شارمهد در اختیار مراکز اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران گذاشته و نقش سفارت آلمان در ترورها و سرپُلها را لو داده است

روز گذشته و در واکنش به صدور حکم اعدام جمشید شارمهد، وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که  ۲ دیپلمات جمهوری اسلامی از برلین اخراج میشوند. اولاف شولتس، صدراعظم آلمان نیز حکم اعدام آقای شارمهد را محکوم کرد و خواهان لغو آن شد.

این پیشنهاد در حالی مطرح می‌شود که بر اساس عهدنامه وین که به امضا نماینده ایران نیز رسیده است، مامور سیاسی و فرستاده یک کشور در کشور دیگر و خانواده‌های آنها، نباید مورد تعرض و تعقیب قضایی قرار گیرند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی