logo_eet

رونمایی از ترانه‌‌‏ی تیم‌ملی در جام‌جهانی

استادیوم شهر پورتو آلگرا واقع در برزیل (Shaun Botterill/Getty Images)
استادیوم شهر پورتو آلگرا واقع در برزیل (Shaun Botterill/Getty Images)
استادیوم شهر پورتو آلگرا واقع در برزیل (Shaun Botterill/Getty Images)

مدیر کمیته‌‌‏ی فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران، از رونمایی ترانه‌‌‏ی تیم ملی فوتبال ایران در جام‌‌‏جهانی برزیل توسط «احسان خواجه امیری» خبر داد. این ترانه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی واقع در ولنجک تهران رونمایی خواهد شد.

به‌گزارش ایسنا و به گفته‌‌‏ی «محمدرضا ملامحمد»، رئیس کمیته‌‌‏ی فرهنگی فدراسیون فوتبال، انتخاب خواننده‌‌‏ی موسیقی تیم ملی، پس‌از انجام بررسی‌‌‏های لازم صورت گرفته  و این ترانه با ایده‌‌‏ی ساده و جذاب بودن ساخته می‌‌‏شود. همچنین قرار است کلیپ سرود تیم ملی توسط «سیروس مقدم» ساخته ‌‌‏شود.

البته این انتخاب انتقاداتی را نیز به‌همراه داشته است. به‌عنوان نمونه «فردین خلعتبری» آهنگساز، این انتخاب را مناسب ندانسته و گفته: «نگاه مسئولان در چنین مقوله‌هایی ملی نیست.» وی استاد شجریان را خواننده‌‌‏ی ملی و مناسب این انتخاب دانسته است.»

«امیر تاجیک» که پیش‌از این ترانه‌‌‏ی مسابقات جهانی کشتی آزاد را خوانده بود، به‌‌‏همراه «علیرضا عصار» نیز جزء کاندیدهای این انتخاب بوده‌‌‏اند.

رئیس کمیته‌‌‏ی فرهنگی فدراسیون فوتبال، درباره‌‌‏ی نحوه‌‌‏ی اجرای این ترانه اظهار کرد: «پس‌از ساخت ترانه و موسیقی تلاش خواهیم کرد در کمتر از ۲ ماه آینده پس از تولید، طی مراسمی از این اثر رونمایی کنیم. این کار با همکاری احسان خواجه امیری و کمیته‌‌‏ی فرهنگی فدراسیون فوتبال در یک برنامه‌‌‏ی زمان‌بندی مشخص انجام خواهد شد.»

این ترانه روز ۲۱ اردیبهشت‌ماه در سالن اجلاس سران و در مراسم آثار فرهنگی مرتبط با جام‌ جهانی رونمایی و پس‌از آن به‌مناسبت بدرقه‌ی تیم ملی، در ۱۲ خرداد در استادیوم آزادی پخش خواهد شد.

همچنین در مراسم رونمایی از آثار جام جهانی، از فرش بافته شده به‌منظور معرفی تمدن ایرانی نیز رونمایی خواهد شد. این فرش در مراسمی با عنوان شب ایرانی در سائوپائولو به مسئولان فیفا اهدا خواهد شد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *