Search
Asset 2

تمدید نمایشگاه تندیس مشاهیر ایرانی در خانه هنرمندان (به همراه تصاویر)

نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)
نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)
تندیس سیلیکونی محمد تقی بهار ملقب به ملک الشعرا بهار، شاعر، ادیب، نویسنده و روزنامه نگار و سیاست مدار، نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)

نمایشگاه تندیس‌‌‌‏‌‌‌‏های مشاهیر ایرانی با نام “مشاهیر ایران” در خانه هنرمندان تا ۲۰ تیر ماه تمدید گردید. این مجسمه‌‌‌‏ها که از جنس سیلیکون هستند، اثر هنرمند ایرانی “علیرضا خاقانی” می‌‏باشند.

این هنرمند چیره‌‌‌‏دست با ساخت مجسمه‌‌‌‏های  سیلیکونی پانزده تن از شعرا، نویسندگان و شخصیت‌‌‌‏های علمی، فرهنگی و ورزشی از جمله، دکتر حسابی، دهخدا، تختی، پروین اعتصامی، کمال الملک، شاملو، سهراب سپهری، نیما یوشیج، جلال آل احمد و … سعی در زنده نگهداشتن یاد این شخصیت‌‌‌‏ها و فرهنگ غنی ایران نموده است.

سیلیکون ماده‌‌‌‏ای است که در سال‌‌‌‏های اخیر جهت ساخت مجسمه از آن استفاده می‌‌‌‏شود. این ماده دارای خواص رنگ‌‌‌‏پذیری و فرم‌‌‌‏پذیری خوبی است و امکان ایجاد بافتی همچون بافت زنده پوست می‌‌‌‏نماید. به همین دلیل این تندیس‌‌‌‏ها بسیار طبیعی به نظر می‌‌‌‏ایند.

نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)

بازدید کنندگان بسیاری با ورود به تالار با دیدن این شخصیت‌‌‌‏ها به وجد آمده و اذعان می‌‌‌‏کردند که به حدی آن‌‌‌‏ها واقعی به نظر می‌‌‌‏آیند که آن‌‌‌‏ها را با مردم دیگر اشتباه می‌‌‌‏گیرند.

در طی نمایشگاه، بسیاری از بازدید کنندگان با این هنرمندان و شخصیت‌‌‌‏های ماندگار عکس یادگاری می‌‌‌‏گرفتند؛ گویی به گذشته رفته‌‌‌‏اند ومی‌‌‌‏توانند شخصیت‌‌‌‏های مشهور کشور‌‌‌‏شان را ملاقات کنند.

 

تندیس سیلیکونی سیمین دانشورنویسنده، همسرش جلال آل احمد، نویسنده و مترجم و نیما یوشیج، شاعر، نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)

 

تندیس سیلیکونی سهراب سپهری، شاعر و نقاش از ۱۳۰۷ الی ۱۳۵۹ شمسی، نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)

 

 

تندیس سیلیکونی حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر قرن سوم و چهارم، نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)

 

بازدید کنندگان با تندیس سیلیکونی مشاهیرعکس یادگاری می گیرد، نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)

 

تندیس سیلیکونی پروین اعتصامی، شاعر قرن معاصر، نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)

 

تندیس سیلیکونی دکتر محمود حسابی، دانشمند و بنیانگذار فیزیک دانشگاهی قرن معاصر، نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)

 

تندیس سیلیکونی کمال‌‏الملک، نقاش بزرگ ایرانی، نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)

 

تندیس سیلیکونی احمد شاملو، شاعر، نویسنده، روزنامه نگار، پژوهشگر، مترجم و فرهنگ نویس از سال ۱۳۰۴ الی ۱۳۷۹ شمسی، نمایشگاه "مشاهیر ایران"، خانه هنرمندان (اپک تایمز)

 

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی