Asset 2

طالع‌‏بینی چینی‌‌‏ درباره‌ی متولدین سال اسب

اسب‌ها در سالی به سوی موفقیت می‌‏تازند که در آن  وعده‌ی ماجراهای غیر قابل پیش‌‌‏بینی داده شده ‌‏است.(اپک تایمز)
اسب‌ها در سالی به سوی موفقیت می‌‏تازند که در آن وعده‌ی ماجراهای غیر قابل پیش‌‌‏بینی داده شده ‌‏است.(اپک تایمز)
اسب‌ها در سالی به سوی موفقیت می‌‏تازند که در آن وعده‌ی ماجراهای غیر قابل پیش‌‌‏بینی داده شده ‌‏است.(اپک تایمز)

بر طبق حلقه ۵ عنصر در زودیاک چینی، سال ۲۰۱۴ سال اسب چوبی است که به عنوان سال پیروزی‌‌‏های سریع، ماجراهای غیر منتظره و داستان‌های عشقی شگفت‌‏انگیز به آن نگریسته می‌‌‏شود.

تاریخ شروع و پایان تاریخ ۵ عنصر در سال اسب:

۳۰ ژانویه ۱۹۳۰ تا ۱۶ فوریه ۱۹۳۱ اسب فلزی

۱۵ فوریه ۱۹۴۲ تا ۴ فوریه ۱۹۴۳ اسب آبی

۳ فوریه ۱۹۵۴ تا ۲۳ ژانویه ۱۹۵۵ اسب چوبی

۲۱ ژانویه ۱۹۶۶ تا ۸ فوریه ۱۹۶۷ اسب آتشین

۷ فوریه ۱۹۷۸ تا ۲۷ ژانویه ۱۹۷۹ اسب زمینی

۲۷ ژانویه ۱۹۹۰ تا ۱۴ فوریه ۱۹۹۱ اسب فلزی

۱۲ فوریه ۲۰۰۲ تا ۳۱ ژانویه ۲۰۰۳ اسب آبی

۳۱ ژانویه ۲۰۱۴ تا ۱۸ فوریه ۲۰۱۵ اسب چوبی

۱۷ فوریه ۲۰۲۶ تا ۵ فوریه ۲۰۲۷ اسب آتشین

چینی‌‌‏ها معتقدند که اسب یکی از مهمترین مخلوقاتی در دنیا است که دوست انسان شمرده می‌‌‏شود.

اسب نماد یک شخصیت قوی برای رسیدن به اهداف‌‌‏ می‌‌‏باشد. یکی از حیواناتی است که بسیار سریع مستقل می‌‏شود. برای مثال: یک کره‌‏اسب می‌‏تواند در کمتر از ۱۰ دقیقه پس از تولد برروی پاهای خود بایستد و اندکی پس از آن راه برود.

این باور وجود دارد که کسانی که در سال اسب به‌‏دنیا می‌‌‏آیند معمولاً رفتار ممتازی خواهند داشت. آنها برای ظاهر، مد و لوازم آرایش اهمیت زیادی قائل‌‌‏اند و به بخشندگی و گاهی نیز به زیاده‌‌‏روی و افراط گرایش دارند.

عموماً روح‌‌‏هایی آزاد، آزاده، همیشه در حال جابه‌‏جا شدن و مشتاق و در تکاپوی آزادی‌‌‏ دارند. نگرش آنها به هر چیزی مثبت و درست و بی‌‌‏پرده است. همچون اسب مستقل و رها هستند و دوست ندارند که چیزی مانع‌‌‏شان شود و به سادگی کمک دیگران را نمی‌‌‏پذیرند.

معمولاً افرادی گشاده‌‏ذهن هستند و برایشان آسان است که دوستان زیادی جمع کنند. سخنوری و استعدادشان در متقاعدسازی دیگران، از آنها به‌‏طور طبیعی، یک رهبر خواهد ساخت. مشوق و مهربانند و به آسانی با مردم تعامل می‌‌‏کنند. با قدرت روشن‌‌‏بینی که همچون هدیه به آنها اعطا شده، اغلب چنین به‌‏نظر می‌‌‏رسد که می‌‌‏دانند بقیه افراد به چه چیزی فکر می‌‌‏کنند.

افراد به‌‏دنیا آمده در سال اسب علایق گوناگون زیادی دارند، مثل علاقه به نمایش‌‌‏نامه، موسیقی، ورزش و غیره. آنها معمولاً خیلی تنومند هستند و به ورزش روی می‌‌‏آورند.

به‌‏خاطر کوشا و خلاق بودن، اغلب پیشرفت سریعی در رسیدن به هدفشان دارند. مهارتهای جدید را خیلی سریع و آسان یاد می‌‌‏گیرند. شخصیت‌‌‏شان از آنها تاجرانی عالی می‌‌‏سازد که کارهای زیادی را می‌‌‏توانند با دقت حیرت‌‏آوری به اتمام برسانند.

با این‌‌‏حال زمانی که سختی‌‌‏ها و ناامیدی‌‌‏ها فرا برسند، صبر خود را از دست داده و به راحتی تغییر جهت می‌‌‏دهند. از انجام کارها به‌‌‏تنهایی بیزارند و زمانی که با یک تیم کار می‌‌‏کنند و وقتی که آنها را تشویق و تحسین می‌‌‏کنند، خیلی بیشتر راضی می‌‌‏شوند.

افراد متولد سال اسب جسور و بذله گو هستند. در لحظات حیاتی برای انتخاب بهترین راه حل، استعداد دارند؛ که این خصیصه آنها را واقعاً تاثیرگذار می‌‌‏کند.

از این گذشته به‌‏راحتی ثروت به‌‏دست می‌‌‏آورند؛ ولی لزوماً از آن خوب نگهداری نمی‌‌‏کنند وهمیشه ایده و استراتژی‌‌‏های خود را عوض می‌‌‏کنند.

به‌‏دلیل طبیعت باز و رها از مسئولیتشان، در حفظ اسرار خوب نیستند. یکی دیگر از کاستی‌‌‏های بارزشان این است که تمایل دارند که به حریم دیگران تجاوز کنند.

همانطور که اسب بدون انگیزه قبلی عمل می‌‌‏کند، آنها نیز دوست دارند بدون فکر هر چیزی را امتحان کنند واغلب شکست می‌‌‏خورند. به‌‏علاوه افرادی خوش‌‌‏بین هستند و هرگز احساس شکست نخواهند داشت. بنابراین قادرند که در نهایت به هدفشان برسند.

کلی بگوییم، آنها استعدادهای باورنکردنی‌‌‏ دارند و می‌‌‏دانند که چگونه به سرعت جواب دهند و با مسائل موثر برخورد ‌‌‏کنند. از آنجا که از استعدادهای درونی خود مطلع هستند، اغلب متکبر، خودخواه و جاه‌‌‏طلب هستند و اصلاً به دیگران اعتنا نمی‌‌‏کنند. بنابراین وقتی آن چیزی را که می‌‌‏خواستند به‌‏دست می‌‌‏آورند، حتی اگر با استفاده از هزینه دیگران به آن دست یابند، علاقه‌‌‏ای به تأسف خوردن ندارند. این ویژگی شخصیتی بزرگترین عامل لغزش آنها است.

در رابطه با مسائل عاطفی، مستقیماً احساسات‌شان را بیان می‌‌‏کنند. اغلب هیجانی هستند و احساسات آنها به‌‏سادگی صدمه می‌‌‏بیند. با این‌‌‏حال همه چیزشان را برای عشق حقیقی، فدا می‌‌‏کنند. این گونه مشخصه در شخصیت‌‌‏شان آنها را از لحاظ رابطه رمانتیک، حساس و شکننده می‌‌‏کند.

به‌‌‏دلیل طبیعت به‌‌‏ظاهر متناقض آنها در صفات وعلائم شخصیتی، افراد متولد سال اسب هم می‌‌‏توانند الهام بخش در محبت و هم در عین‌‏حال، اعصاب خردکن باشند.

سال اسب چوبی، خوش شانسی می‌‌‏آورد. در عنصر «چوب» تعادل وجود دارد و این عنصر بهترین و بدترین حالات شخصیتی افراد متولد سال اسب را متعادل می‌‌‏کند. عنصر چوب آنها را پایدار می‌‌‏سازد. آنها نسبت به دیگر عناصر در سال اسب کمتر هوس‌‌‏باز هستند و گرایش کمتری به احساسات دارند.

این مقاله درباره نحوه چگونگی نگرش چینی‌‌‏ها به اشخاص متولد سال اسب نوشته ‌‏شده است.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «طالع‌‏بینی چینی‌‌‏ درباره‌ی متولدین سال اسب»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی