Search
Asset 2

چه ویژگی‏هایی نوشیدنی آب نارگیل را خاص می‏کند؟

آب نارگیل یک نوشیدنی انرژی‏زا است. یک مدل ظرف آب نارگیل زیکو.( مایکل کوهن/ گِتی ایمیجِز)
آب نارگیل یک نوشیدنی انرژی‏زا است. یک مدل ظرف آب نارگیل زیکو.( مایکل کوهن/ گِتی ایمیجِز)

بررسی گزارش‏ها درباره‏ی نوشیدنی‏های طبیعی

آب نارگیل یک نوشیدنی انرژی‏زا است. یک مدل ظرف آب نارگیل زیکو.( مایکل کوهن/ گِتی ایمیجِز)

گزارشات و مقالات مربوط به نوشیدنی‏ها اغلب از منظر سلامت و تناسب اندام در جهان مورد ارزیابی قرار می‏گیرد. معمولاً این گزارشات در مجلات بانوان و در قفسه‏های فروشگاه‏های مواد غذایی دیده می‏شوند. البته من هم به تازگی به موج این تبلیغات هیجان انگیز پیوستم و یک بطری از این نوشیدنی را خریدم. می‏خواستم بدانم که این نوشیدنی شگفت‏انگیزی که همه درباره‏ی آن صحبت می‏کنند حقیقتاً چیست؟ و باید گفت که همان آب نارگیل است.

آب نارگیل یک نوشیدنی که به تازگی کشف شده باشد نیست. قرن‏ها پیش بومیان ساکن مناطق استوایی از آن استفاده می‏کردند. در طول دو سال گذشته این نوشیدنی به عنوان یکی از طبیعی‏ترین و آب‏دارترین نوشیدنی‏ها در بازار شناخته شد.

آب نارگیل محصولی از نارگیل کال یا نارس است و آن را از داخل نارگیل برداشت می‏کنند. هنگام رسیدن نارگیل، آب نارگیل کمک می‏کند که بخش گوشتی نارگیل در داخل آن تولید شود.

بهترین راه نوشیدن آب نارگیل این است که آن را از خود نارگیل بنوشید. اما ممکن است پیداکردن نارگیل در شهرها دشوار باشد. این دلیل آن است که چرا شرکت‏ها راهی برای تولید آب نارگیل پاستوریزه پیدا کردند.

این محصولات معمولاً در بطری‏های پلاستیکی بازیافت شده یا ظروف مخصوص آب‏میوه با زمان ماندگاری ۳ هفته بسته‏بندی می‏شوند. به منظور حفظ آب نارگیل، شرکت‏ها آن را گرما می‏دهند تا باکتری‏های مضر آن را از بین ببرند و به آن طعم‏دهنده وتکه‏های کوچک نارگیل را اضافه می‏کنند. آن‏گاه آن را در محیطی خنک نگهداری می‏کنند و در نهایت بطری‏ها آماده و قابل فروش خواهند بود.

اما دقیقاً داشتن چه ویژگیهایی این نوشیدنی را خاص می کند؟ آب‏داربودن و ویتامین‏های موجود در نارگیل. آب نارگیل دارای مقادیر فراوان پتاسیم بالا، سدیم، فیبر، کلسیم و ویتامین ث می‏باشد.همچنین فاقد گلوتن بوده  و حاوی کالری کمی است. اما درعین حال به بدن آب‏رسانی کرده و برای سلامت مناسب و مفید است؛ برای همین باعث می‏شود که نوشیدنی کاملی محسوب شود.

از آن‏جا که آب نارگیل پراز ویتامین و آب‏دار است و با مواد معدنی غنی شده، شرکتها آن را در تبلیغات خود به عنوان یک نوشیدنی ورزشی معرفی کنند. به همین دلیل خیلی از دوندگان و ورزشکاران پس از یک فعالیت ورزشی طولانی از این نوشیدنی برای برگرداندن قوای بدنی خود استفاده می‏کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی