Search
Asset 2

جمعیت واقعی چین چقدر است؟

جمعیت واقعی چین چقدر است؟
مردم در شهر چانگشا، استان هونان چین، در تاریخ ۷ سپتامبر ۲۰۲۰ قدم می زنند. (HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images)

بر اساس حزب کمونیست چین نتایج سرشماری جمعیت سال ۲۰۲۳ خود را در ۱۷ژانویه۲۰۲۴ منتشر کرد و ادعا کرد که این کشور ۱.۴۰۹میلیارد شهروند دارد که ۰.۱۵درصد یا ۲.۰۸میلیون نفر در مقایسه با سال ۲۰۲۲ کمتر است.

اما لینگ‌شیائو (نام مستعار) از شهر نانجینگ در استان جیانگسو، به اپک تایمز گفت که براساس آنچه از فردی در داخل رژیم کمونیست باخبر شده، بسیاری از مردم چین در طول پاندمی جان خود را از دست داده‌اند، به‌طوری که جمعیت احتمالاً نمی‌تواند ۱.۴۰۹میلیارد نفر باشد.

براساس اطلاعات در یک پایگاه داده داخلی پلیس که لینگ‌شیائو به‌تازگی آن را دیده است، فقط حدود ۱میلیارد نام در آرشیو پلیس وجود دارد.

درحالی‌که چین موج دیگری از پاندمی را تجربه می‌کند، لینگ‌شیائو گفت که بسیاری از مردم در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

او گفت: «افراد متوفی در همه‌جا در سراسر چین وجود دارند.» مردم پس از مبتلا شدن دچار ریه‌های سفید می‌شوند. بسیاری از آن‌ها به بیمارستان‌ها می‌روند، اما کسانی که توانایی پرداخت هزینه را ندارند، مرخص می‌شوند.

یک میلیارد نام موجود در آرشیو پلیس که لینگ‌شیائو به آن اشاره کرد با داده‌های لورفته از سیستم پلیس در شانگهای در ژوئیه۲۰۲۲ مطابقت دارد. آن آرشیو، ۹۷۰میلیون شهروند چینی و اطلاعات محرمانه آن‌ها، ازجمله نام، آدرس، محل تولد، شماره کارت شناسایی و شماره تلفن همراه آن‌ها را فهرست می‌کرد.

یک هکر به نام چاینادان سیستم پلیس شانگهای را هک کرد و این پایگاه داده را برای فروش، در اینترنت قرار داد.

ازآنجاکه نظارت پلیس بر جمعیت چین شدید است و آن‌ها از کلان‌داده‌ها استفاده می‌کنند، می‌توان انتظار داشت که تقریباً همه مردم چین در آرشیو پلیس باشند. اگر یک میلیارد که لینگ‌شیائو ذکر کرد درست باشد یا اگر پایگاه داده ۹۷۰میلیون چینی هک‌شده توسط چاینادان اکثریت جمعیت را نشان می‌دهد، پس چگونه می‌توان تقریباً ۴۰۰میلیون اختلاف را توضیح داد؟

یکی از احتمالات این است که حزب کمونیست چین مرگ‌هایی را که در طول پاندمی رخ داده، پنهان می‌کند؛ چیزی که از زمان شروع همه‌گیری وجود داشته است. دلیل اینکه رژیم چین می‌خواهد این مرگ‌ها را مخفی کند، احتمالاً حفظ «شهرت» خود، برای «شکوه و عظمت» در حاکمیتش بر مردم چین است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی