Asset 2

سرمقاله: چرا فالون ‌گونگ اهمیت دارد

آزار اذیت روش معنوی فالون ‌گونگ
پلیس چین در میدان تیان‌آن‌من به یک تمرین‌کننده فالون گونگ در پکن نزدیک می‌شود. این فرد بنری با حروف چینی به معنای «حقیقت، نیکخواهی و بردباری» که اصول اصلی فالون گونگ هستند، در دست دارد. (Courtesy of Minghui.org)

بیستم ژوئیه بیست‌وچهارمین سالگرد آزار اذیت روش معنوی فالون ‌گونگ است. در بیستم ژوئیه ۱۹۹۹، جیانگ زمین، رهبر وقت حزب کمونیست چین، آزار وحشیانه‌ای را علیه این گروه از تمرین کنندگان این روش صلح‌جو آغاز کرد.

اگر جزو خوانندگان همیشگی اپک‌ تایمز باشید، متوجه شده‌اید که مرتب این داستان را پوشش می‌دهیم، در حالی‌که بسیاری از رسانه‌های دیگر عمدتاً آن را نادیده می‌گیرند. دلیل این است که ما اهمیت آن را درک کرده‌ایم.

تخمین زده می‌شود ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر تحت وحشیانه‌ترین آزار و شکنجه‌ها قرار گرفته‌اند که کشتار و برداشت اجباری اعضای بدن را نیز شامل می‌شود که در آن، اعضای قربانیانی که هنوز نمرده‌اند، به زور از بدنشان خارج می‌شود.

اما اهمیت ماجرای فالون ‌گونگ فقط به خاطر گستردگی آن نیست.

این داستان از آن جهت نیز اهمیت دارد که درست مانند سایر اتفاقات تاریخی آزار و شکنجه پیروان آیین‌ها مذهبی، نبرد بین خیر و شر است، نبردی که در نهایت همه باید مشخص کنند طرف چه کسانی ایستاده‌اند.

تفاوت‌های بین دو طرف مانند روز روشن است. در یک سو، کسانی هستند که بر مبنای اصول راستگویی، نیک‌‌‌‌‏خواهی و بردباری زندگی می‌کنند، در زندگیشان به دنبال خیر و ارتقای شخصیت اخلاقی خود هستند. گروهی که در طی دهه‌‌ها مواجهه با مصائبی بزرگ، صلح‌طلب و شجاع باقی مانده‌اند.

در آن سمت، رژیمی کمونیستی قرار دارد که حکومتی کاملاً اقتدارگرا است و برای حفظ و افزایش قدرت خود از هیچ چیز ابایی ندارد.

با وجود آن‌که تمرین‌‌‌‌‏کنندگان روش فالون ‌گونگ هم در داخل و هم در خارج چین از راه‌های مسالمت‌آمیزی برای روشن کردن حقیقت این آزارها و افشای ماهیت واقعی حزب کمونیست استفاده کرده‌اند، این رژیم از دستگاه‌های نظارتی و امنیتی اقتدارگرایانه خود که پیوسته در حال توسعه هستند، علیه آنان استفاده کرده است.

تمرین‌‌‌‌‏کنندگان روش معنوی فالون ‌گونگ دیگران را تشویق می‌کنند که انسان‌های بهتری شوند و رویکردهای نوآورانه‌ای را برای افشاگری درباره ماهیت شیطانی حزب کمونیست چین ابداع کرده‌اند که از آن میان می‌توان از جنبش «خروج از حزب کمونیست» نام برد.

آنان به بیش از ۴۱۵ میلیون چینی کمک کرده‌اند که هر نوع ارتباط خود را با حزب کمونیست و سازمان‌های مربوط به آن قطع کنند.

همچنین تمرین‌‌‌‌‏کنندگان فالون ‌گونگ از طریق اجراهای بی‌همتای هنرهای نمایشی شن‌یون به‌دنبال احیا و ترویج فرهنگ سنتی چین هستند و هر ساله، در حدود ۱۵۰ شهر جهان اجرا دارند.

این در حالی است که حزب کمونیست چین در طی تاریخ خود، بارها از قدرتش برای راه‌اندازی کارزار‌های سیاسی مانند «گام بزرگ به جلو»، «جنبش راست‌ستیز» و «انقلاب فرهنگی بزرگ کارگری» برای نابودی فرهنگ سنتی چین و تحکیم قدرت خود استفاده کرده است.

حزب کمونیست همه چینی‌ها را درگیر آزار و اذیت پیروان فالون ‌گونگ کرد و همه، از نخبگان گرفته تا متخصصین اداری و دانش‌آموزان را مجبور کرد علیه این روش معنوی جبهه بگیرند. حزب کمونیست چین از همان روش‌های آزار تمرین‌‌‌‌‏کنندگان فالون ‌گونگ برای حمله به گروه‌های دیگر نیز استفاده کرد. این رژیم از نظارت دیجیتال و فناوری‌های سانسوری چون «سپر طلایی» علیه همه شهروندان خود استفاده می‌کند.

حزب کمونیست چین به منظور استفاده از همه ابزارهای حکومتی، بخش قابل توجهی از جامعه چین را برای آزار پیروان فالون ‌گونگ به کار گرفت و با این کار، چین را به ورطه‌ای اخلاقی کشاند. علاوه بر آن، حزب کمونیست چین با راه انداختن این جنگ علیه مهربانی و نیکویی، رفتارهای منحط و غیراخلاقی را ترویج می‌‌کند.

فعالیت‌‌‌‌‏های حزب کمونیست چین محدود به مرزهای چین نیست. بسیار تلاش می‌‌‌‌‏کند که این مدل غیراخلاقی اقتدارگرایی فناوری‌محور را به سراسر جهان صادر کند. این کشور با استفاده از نفوذ سیاسی و اقتصادی خود، سعی کرده است که کشورها را تشویق به پیوستن به مدار خود کند.

آزار تمرین‌‌‌‌‏کنندگان فالون ‌گونگ جریانی مهم و پنهان در روابط آمریکا و چین در دو دهه گذشته بوده است. حزب کمونیست چین از گذشته اصرار داشت که فالون ‌گونگ موضوعی ممنوعه است که فقط می‌توان به‌طور خصوصی به آن پرداخت. با این وجود، آمریکا موضع مستقیم‌تری علیه این رژیم کمونیستی در موضوع این آزار و اذیت اتخاذ کرده است.

حزب کمونیست چین از انواع مشوق‌ها و بازدارنده‌ها برای ترغیب سازمان‌های رسانه‌ای، کسب‌وکارها و دولت‌ها در سرتاسر جهان استفاده کرده است تا چشمان خود را بر ادامه آزار و اذیت فالون ‌گونگ ببندند.

و از آن‌جا که جهان از پرداختن به این قساوت می‌پرهیزد، رهبر حزب کمونیست چین تا اعماق نفوذ می‌کند.

این رژیم بی‌امان اهداف خود را برای از بین بردن وجدان بشری و «آزادسازی همه بشریت» دنبال کرده است. بسیاری از مشکلات و آشفتگی‌های کنونی جهان به دسیسه‌های حزب کمونیست چین برمی‌گردد. برای حل این مشکلات، مردم سراسر جهان باید دستور کار حزب کمونیست چین را بشناسند.

نمونه‌های جدید این مسئله بسیار هستند، مانند تلاش‌های حزب کمونیست چین برای خرابکاری در نهادهای ایالات‌متحده، کمک به انتقال فنتانیل کشنده به آمریکا، و تسهیل گسترش جهانی کووید۱۹ با پنهان‌کاری درباره شیوع آن. ورای این مثال‌ها، نفوذ حزب کمونیست را می‌توان در حمایت از اکثر رژیم‌های خطرناک و گروه‌های تروریستی فعال جهان مشاهده کرد.

در چند سال اخیر، چشمان جهانیان به تهدیدهای حزب کمونیست چین باز شده است. این در حالی است که تمرین کنندگان فالون ‌گونگ چندین دهه است که در خط مقدم افشاگری علیه این رژیم قرار دارند. اگر همه کشورهای جهان مانند پیروان فالون ‌گونگ، حزب کمونیست چین را بشناسند و به مقابله با آن بپردازند، جهان متفاوتی خواهیم داشت.

در چنین وضعیتی، همه باید تصمیم بگیرند که می‌خواهند کنار خیر و نیکی بمانند و یا سمت حزب کمونیست چین بایستند.

با وجود آن‌که بسیاری از رسانه‌های دیگر از این موضوع چشم‌پوشی می‌کنند، اپک‌ تایمز جلودار پوشش این موضوع خواهد ماند و آن را یکی از حیاتی‌ترین اتفاقات زندگی خود می‌دانیم. اتفاقی که آن‌طور که باید، به آن پرداخته نشده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی