Search
Asset 2

نمایشگاه یاد یار مهربان، گامی در جهت ترویج کتاب‌خوانی

(گِتی ایمجز)
(گِتی ایمجز)
(گِتی ایمجز)

دهمین نمایشگاه “یاد یار مهربان” اواخر این ماه با مشارکت وزارت ارشاد و آموزش و پرورش، و به همت موسسه نشر شهر برگزار می‌شود.

این نمایشگاه که ۲۰ تا ۲۶ آبان، همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی در بوستان گفتگو، واقع در بزرگراه چمران برپا خواهد ‌بود، با هدف اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی، مراکز آموزشی، مدارس و به منظور ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه بالاخص در بین دانش‌آموزان، برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، دکتر امیر مسعود شهرام‌نیا، دبیر این نمایشگاه از رشد ۲۰ درصدی تعداد عناوین کتاب نسبت به نهمین دوره این نمایشگاه خبر داد و گفت:” ۲۵هزار و ۲۴۶ عنوان کتاب در دهمین نمایشگاه یاد یار مهربان عرضه خواهد شد.”
همچنین به گزارش برخی از خبرگزاری‌های ایران، محسن عموشاهی، مدیر اجرایی دهمین نمایشگاه «یاد یار مهربان» در خصوص شرایط عمومی جهت شرکت در این دوره از نمایشگاه «یاد یار مهربان» سخن گفت. براساس اظهارات ایشان، محتوای کتابهای عرضه‌شده دراین نمایشگاه  باید مفید و سالم برای استفاده دانش‌آموزان و نیز متناسب با خلاء‌های فکری جامعه بوده و آخرین چاپ کتاب مربوط به سال‌های ۱۳۸۹ به بعد باشد.

وی در ادامه اظهار می‌دارد که تمام مدارس وکتابخانه‌های عمومی شهر تهران می‌توانند با مراجعه به دهمین نمایشگاه «یاد یار مهربان» کتاب‌های مورد نیاز خود را به صورت رایگان انتخاب و دریافت کنند.

تاریخچه شکل گیری برگزاری سالیانه نمایشگاه “یاد یار مهربان” به سال ۱۳۸۲ برمی‌گردد که اعضای شورای نشر فعالیتهای مربوط به کتاب، کتاب‌خوانی، کتاب‌خانه‌ها و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی را مورد بحث و بررسی قرار داده و طرح‌ها و پیشنهاداتی دراین خصوص ارائه ‌دادند. در نهایت، ارزیابی‌ این طرح‌ها منجر به پیشنهاد برگزاری نمایشگاه “یاد یار مهربان” شد. این طرح علیرغم تمامی تغییر و تحولات در کادر مدیریتی و سازمانی مربوطه، از آن زمان تاکنون هر ساله به اجرا درمی‌آید.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی