Search
Asset 2

معضلات سفرهای بازگشت به خانه در چین، هنگام سال نو چینی

(Sina Weibo)
(Sina Weibo)
(Sina Weibo)
(Sina Weibo)

 

تعطیلات سال نوی چینی که مصادف با ۸ فوریه (۱۹ دی‌ماه) است، از معدود زمان‌هایی است که کارگران پر مشغله و کم درآمد برای استراحت و گذراندن با خانواده‌های خود می‌توانند به شهرهای خود عزیمت کنند.

اما زمانی‌که حرکت قطار با تاخیر روبرو می‌شود، همه چیز از آرامش خارج می‌شود.

(Sina Weibo)
(Sina Weibo)

جمعه گذشته ۹ دی ماه طوفان، بارش برف و باران سیل‌آسا، باعث تاخیر شدید در ایستگاه‌های راه‌آهم اصلی در شهر گوانگجو در جنوب چین شد. پس از گذشت دو روز جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر در هوای سرد سرپا ایستاده بودند.

تا نیمه شب، ۳۰۰ هزار نفر سوار قطارهایشان شدند ولی همچنان ۴۰ هزار نفر در انتظار سوار شدن بودند.

(Sina Weibo)
(Sina Weibo)

آقای ژانگ، که می‌‏خواست از ایستگاه گوانگجو خود را به کونمینگ از استان یونان واقع در ۶۰۰ مایلی غرب برساند، با این تاخیر روبرو شده بود.

وی در گفتگو با اپک تایمز گفت که قبل از عزیمت خود با ازدحام جمعیت روبرو شده و جمعیت هر لجظه زیادتر می‌شد. حرکت غیر ممکن شده بود و کارکنان سعی در هدایت مردم داشتند اما کسی توجهی نمی‌کرد.

(Sina Weibo)
(Sina Weibo)

ژانگ از مسافران خوش‌شانس بود چرا که زودتر از همه به ایستگاه آمده و قطارش فقط نیم ساعت تاخیر داشت.

ولی همه این شانس را نیاوردند. به گفته مطبوعات وابسته به پلیس گوانگجو، حرکت بسیاری از مسافران بیش از ۱۰ ساعت به تاخیر افتاد.

تاخیر شدید به علت شرایط جوی نامساعد در چین رایج است. بارش برف شدید در سال ۲۰۰۸ بخش‌های بزرگی از جنوب چین، از جمله استان گواندونگ را با ترافیک شدید در خطوط راه آهن روبرو کرد. آقای لیو کارگر کارخانه لباس در شهرستان دونگونگ برای سوار شدن به قطار دو روز منتظر ماند.

بسیاری از مسافران ساعت‌ها در راهروها، بین اتومبیل‌ها و یا در توالت‌های عمومی به انتظار می‌نشینند.

افرادی هم هستند که به دلیل شرایط وحشتناک سفر با قطار یا مشکلات تهیه بلیط، سفر با پای پیاده یا با موتور سیکلت را انتخاب می‌کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی