Search
Asset 2

۱۵ سال آزار و اذیت فالون‌‏گونگ در چین همچنان ادامه دارد

«پل لی»، تمرین‌‌‏کننده فالون‌‌‏گونگ (فالون‏دافا) و ساکن تورنتو در طی مراسم اعتراض به ۱۵ سال شکنجه فالون دافا در چین، از دستگیری، شکنجه و آزار پدرش می‌‏گوید. (تصویر اهدایی از تلویزیون ان‏تی‏دی)
«پل لی»، تمرین‌‌‏کننده فالون‌‌‏گونگ (فالون‏دافا) و ساکن تورنتو در طی مراسم اعتراض به ۱۵ سال شکنجه فالون دافا در چین، از دستگیری، شکنجه و آزار پدرش می‌‏گوید. (تصویر اهدایی از تلویزیون ان‏تی‏دی)
«پل لی»، تمرین‌‌‌‏کننده فالون‌‌‌‏گونگ (فالون‌‏دافا) و ساکن تورنتو در طی مراسم اعتراض به ۱۵ سال شکنجه فالون دافا در چین، از دستگیری، شکنجه و آزار پدرش می‌‌‏گوید. (تصویر اهدایی از تلویزیون ان‌‏تی‌‏دی)

پانزده سال پیش در تاریخ ۲۰ ژوئیه سال ۱۹۹۹، حزب کمونیست چین، روش معنوی و کهن تزکیه چینی را که  فالون‌‌‏گونگ یا فالون دافا نام دارد در چین ممنوع و شروع به آزار و اذیت پیروان آن کرد.

تمرین‌‏کنندگان این روش هرساله در چنین روزی با اجتماع در مقابل سفارت چین در کشور‌‏های مختلف، اعتراض خود را به این بی‌‌‏عدالتی نشان می‌‌‏دهند.

«پل لی»، تمرین‌‏کننده فالون‌‏گونگ و ساکن تورنتو در طی این مراسم در کانادا از تجارب تزکیه پدر خود صحبت کرد. همچنین  از مزایای تمرین فالون‌‏گونگ و خشونت و بی‌‏عدالتی و آزار و اذیت وی در چین سخن گفت.

تمرین‌‌‌‌‏کنندگان فالون‌‌‌‌‏گونگ (فالون‌‌‏دافا) در اتاوا با اجتماع در مقابل سفارت چین، اعتراض خود را به ۱۵ سال آزار و شکنجه فالون‌‏دافا در چین اعلام کردند. (اپک‌‏تایمز)

در حال حاضر «ژیابو لی»، پدر پل به دلیل باور و اعتقادش در یک مرکز بازداشت در چین زندانی است و پل از دولت کانادا برای آزادی پدرش درخواست کمک دارد.

پل لی در این مراسم گفت که چگونه پدر وی بعد از شروع تمرین در سال ۱۹۹۶ از بیماری‌‏ها بهبود یافته و خصوصیات اخلاقی وی رشد کرده است. وی با پیروی از قانون کیهان- حقیقت، نیکخواهی و بردباری- سیگار کشیدن و سایر عادات بد خود را ترک کرد.

یکی از همکاران پدرش به پل گفت که پدر وی با فضیلت‌‌‏ترین مردی است که وی تاکنون دیده ‌‌‏است.

ژیابو لی پس‌‌‏از شروع آزار و اذیت در سال ۱۹۹۹ در بحبوحه‌‌‏ی  تبلیغات و دروغ‌‌‏های رژیم چین علیه روش معنوی فالون‌‏گونگ در سرزمین اصلی چین، اقدام به نوشتن مقالاتی با هدف روشن‌‏گری حقیقت برای مردم کرد.

به همین جهت وی در سال ۲۰۰۵ دستگیر و در دادگاهی مخفیانه به هشت سال زندان محکوم شد.

وی به دلیل شکنجه و شرایط سخت در بازداشتگاه، بسیاری از دندان‌‌‏ها و بینایی یک چشم خود را از دست داد و در بهار سال ۲۰۱۲ به دلیل آسیب‌‌‏های جسمی بسیار ناشی از شکنجه و آزار، آزاد شد.

ژیابو درباره شکنجه تمرین کنندگان فالون دافا در زندان گفته بود که «هنگام شکنجه تمرین‌‏کنندگان، اجازه نمی‌‌‏دادند که حتی آن‌‌‏ها گریه کنند. مأموران وحشیانه به گردن و شکم تمرین‌‏کنندگان ضربه می‌‌‏زدند.»

مأموران، به‌‏منظور سرپوش گذاشتن بر جنایات خود و شکنجه بیشتر، تمرین کنندگان فالون گونگ را مجبور به لیسیدن خون پاشیده شده بر روی دیوارها می‌‌‏کردند.

در ماه آوریل سال جاری، ژیابو، دوباره دستگیر شد و پسر وی درباره‌‌‏ی سلامتی‌‌‏اش نگران است.

پل لی گفت: «پدر من در یک  بازداشتگاه محلی زندانی شده است و وضعیت سلامت وی رو به کاهش است.»

او اشاره کرد که مقامات محلی در حال برنامه‌‏ریزی برای فرستادن پدرش به یک دادگاه هستند، این درحالی است که هیچ نوع دادگاه و دادرسی عادلانه وجود ندارد.

وی همچنین افزود :«اگر دادگاه این‌‌‏گونه پیش برود، بسیار نگران کننده است؛ چراکه به طور قطع وی به زندان با زمان طولانی محکوم خواهد شد.»

تمرین‌‌‌‌‏کنندگان فالون‌‌‌‌‏گونگ (فالون‌‌‏دافا) در ونکوور با اجتماع در مقابل کنسولگری چین، اعتراض خود را به ۱۵ سال آزار و شکنجه فالون‌‏دافا در چین اعلام کردند. (اپک‌‏تایمز)

جنایت علیه بشریت

«لی زون» سخنگوی انجمن فالون‌‌‏دافای کانادا در این مراسم گفت: «ما امروز به خاطر اعتراض و محکوم کردن خشونت و جنایت علیه بشریت رژیم کمونیستی چین علیه تمرین کنندگان فالون‌‏گونگ در مقابل سفارت چین جمع شدیم.»

«الکس نو»، دبیر کل سازمان عفو ​​بین‌‌‏الملل کانادا، نیز در این گردهمایی ضمن اشاره به این واقعیت دردناک در چین دلیل حضورش را در این گردهمایی ۱۵ سال نقض بی‌‌‏امان حقوق بشر و شکنجه‌‌‏ی پیروان فالون گونگ در چین عنوان کرد.

۱۵ سال پیش در چنین روزی «جیانگ زمین» رهبر حزب کمونیست دستور ازبین بردن این روش معنوی را صادر کرد. از آن زمان به بعد تعداد زیادی از تمرین‌‏کنندگان فالون‌‏گونگ در سراسر کشور چین به اجبار به اردوگاه‌‌‏های کار اجباری و مراکز شستشوی مغزی و زندان‌‌‏ها فرستاده شدند و یا به شدت مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و یا شغلشان را از دست دادند.

به گفته‌‌‏ی الکس و با توجه به مرکز اطلاعات فالون‌‌‏دافا مستقر در ایالات متحده، تمرین‌‌‏کنندگان فالون‌‌‏گونگ بزرگ‌‌‏ترین گروهی از مردم در جهان هستند که به خاطر باور و عقیده‌‌‏شان زندانی می‌‌‏شوند.

زندانیان فالون‌‌‏گونگ همچنین به عنوان یک بانک زنده اعضای بدن برای چین محسوب می‌‌‏شوند. به عبارت دیگر، رژیم کمونیست چین برای سود بیشتر اقدام به فروش اندام و اعضای بدن تمرین‌‌‏کنندگان کرده است و سپس اجساد آن‌‌‏ها را برای پنهان کردن شواهد و متهم نشدن به قتل می‌‌‏سوزاند.

برخی از آمارها نشان می‌‌‏دهد که اعضای بدن ۶۵ هزار زندانی عقیدتی فالون‌‏گونگ غیر‌‏قانونی برداشته شده‌‏است و به قتل رسیدند.

تمرین‌‌‌‌‏کنندگان فالون‌‌‌‌‏گونگ (فالون‌‌‏دافا) در اتاوا با اجتماع در مقابل سفارت چین، اعتراض خود را به ۱۵ سال آزار و شکنجه فالون‌‏دافا در چین اعلام کردند. (اپک‌‏تایمز)

مقاومت مسالمت‌‏آمیز

با وجود فضای ترس و وحشت در چین، مقاومت تمرین‌‏کنندگان فالون گونگ قابل توجه بوده است.

لی زون در این‌‌‏باره می‌‌‏گوید: «در سال ۱۹۹۹  با وجود حملات گسترده و وحشیانه رژیم و دستگاه حزب به فالون‌‏گونگ، انتظار نمی‌‌‏رفت که تمرین‌‏کنندگان بیش از چند ماه تاب بیاورند؛ اما هم‌‏اکنون پس ‌‌‏از گذشت ۱۵ سال، فالون‌‏گونگ در سرزمین اصلی چین، همچنان پابرجا مانده است و تمرین‌‏کنندگان آن با مقاومت پایدار و صلح‌‏آمیز در مقابل این جنایات ایستاده‌‏اند.»

تمرین‌‏کنندگان فالون‌‏دافا خارج از سرزمین چین، در ۱۱۴  کشور در سراسر جهان آزادانه مشغول به تمرین این روش و روشن‌‌‏گری حقیقت درباره‌‌‏ی  آزار و اذیت داخل چین هستند.

لی زون همچنین افزود: «۲۰ ژوئیه پانزدهمین سالگرد آزار و اذیت‎های غیر قانونی فالون گونگ در چین و نشان ۱۵ سال پشتکار تمرین‌‏کنندگان فالون‌‏دافا در سراسر جهان در افشا و آشکارسازی این آزار و اذیت است.»

در پایان لی زون از دولت کانادا برای پایان دادن به آزار و اذیت فالون‌‏گونگ در چین و تلاش برای آزادی شش نفر از افرادی که اعضای خانواده‌‏شان در کانادا زندگی می‌‌‏کنند درخواست کرد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.  

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی