Search
Asset 2

سیاست تک‌‌‏فرزندی چین و سقط اجباری مادر باردار

1-	لیوشین‌ون مادر چینی در حال پاک کردن اشک چشمانش درحالی‌که به اِسکای‌نیوز موضوع سقط جنین اجباری خود را گزارش می‌‌‏داد. (تصویر صحنه/اسکای)
1- لیوشین‌ون مادر چینی در حال پاک کردن اشک چشمانش درحالی‌که به اِسکای‌نیوز موضوع سقط جنین اجباری خود را گزارش می‌‌‏داد. (تصویر صحنه/اسکای)
لیوشین‌ون مادر چینی در حال پاک کردن اشک چشمانش درحالی‌که به اِسکای‌نیوز موضوع سقط جنین اجباری خود را گزارش می‌‌‏داد. (تصویر صحنه/اسکای)

لیوشین‌ون یک مادر باردار چینی از خانه‌اش بیرون کشیده‌شد و وادار به سقط جنین گردید. دلیل این حادثه این بود که وی سیاست تک‌فرزندی حزب کمونیست چین را نقض کرده‌بود.

لیو ۳۳ ساله در یک مصاحبه منحصربه‌‌‏فرد به اسکای‌نیوز گفت که تنها ۳ ماه به وضع حمل او باقی‌ مانده‌بود. با این حال هفته گذشته مأموران کمیته تنظیم خانواده استان شان‌دونگ به اجبار وارد خانه جوگوچیانگ  Zhou Guoqiang همسر لیو شده و او را با خود بردند.

این زوج گفتند که مأموران ساعت ۴ صبح درب خانه را شکسته و لیو را از تخت بیرون کشیدند. جو گفت زمانی‌که همسرش را با خود می‌بردند او را پایین نگه‌داشته بودند. سپس لیو به بیمارستان خلق ناحیه خان‌جی در شهر وی‌فانگ برده‌شد و دارویی که موجب سقط جنین می‌شود به او تزریق گردید. بدین ترتیب نوازاد پسر او مرد و روز بعد تحویل داده‌شد.

لیو در مورد مأمورانی که موجب سقط جنین او شدند گفت: “آنها هیچ انسانیتی ندارند ودرواقع انسان نیستند. آنها نیز مطمئناً فرزند و والدینی دارند ولی هیچ وجدانی ندارند. این وضعیت چین است.”

اسکای‌نیوز تصویری از لیو را در بیمارستان منتشر کرد درحالی‌که در کنار او یک سطل با کودک متولد نشده در داخل آن دیده می‌شد.

لیو گفت: “من شانس دیدن او را پیدا نکردم. اگر او را می‌دیدم حتی بیشتر افسرده می‌شدم. عزیزم متأسفم. ما قصد این کار را نداشتیم. تو در بهشت در آرامش باش. برای تو دعا می‌کنیم که زندگی بعدی بهتری داشته‌باشی.”

جو در توصیف کودک گفت: “او بینی، گوش، دهان و تمام اعضاء را داشت. کودکی بود که در صورت عدم سقط جنین مطمئناً زنده می‌ماند. این همه از بی‌رحمی آنان است. نگاه کنید چگونه دستان او واضح است.”

وی افزود: “نمی‌خواستم همسرم گریه مرا ببیند. رفتم بیرون و گریستم. ولی تنها برای مدتی کوتاه چون باید برمی‌گشتم و او را آرام می‌کردم. همسرم بسیار غمگین بود و شب و روز گریه می‌کرد.”

آنان در حال حاضر یک پسر ۱۰ ساله دارند ولی لیو گفت که او برنامه‌ریزی کرده‌بود که فرزند دیگری داشته‌باشد و جریمه اجباری دولت را نیز بپردازد.”

سال گذشته تصویر یک زن چینی که وادار به سقط جنین شد به طور گسترده در وی‌‌‏بوWeibo و سایر سایتهای اجتماعی دست‌به‌دست گردید.

در آن زمان کاربران اینترنت چین بسیار خشمگین بودند و به‌شدت سیاست تک‌فرزندی را که در سال ۱۹۷۹ تنظیم شده‌بود مورد انتقاد قرار دادند.

فنگ جیان می مادر نوزاد مرده در ژوئن سال ۲۰۱۲ گفت: ” تمام مدت بالا و پایین پریدن نوزاد را در درونم احساس می‌کردم. ولی بعد ناگهان بی‌حرکت شد.”

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی