Search
Asset 2

افزایش قیمت بنزین در مرز عراق برای جلوگیری ازقاچاق بنزین

(BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)
(BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images)
(BEHROUZ MEHRI/AFP/Getty Images) قیمت هر لیتر بنزین در مرز پرویزخان کرمانشاه از ۲۴۰۰ تومان به ۳۵۰۰ تومان افزایش یافته است .


درپی ادامه‌ی درگیری‌ها در شمال عراق، و افزایش قاچاق سوخت به این مناطق، دولت قیمت بنزین را برای خودروهایی که قصد خروج از ایران را دارند افزایش داد.

بنابر گزارش ایرنا، قیمت هر لیتر بنزین در مرز پرویزخان کرمانشاه از ۲۴۰۰ تومان به ۳۵۰۰ تومان افزایش یافته است.

«افشین رضایی»، فرماندار قصرشیرین به خبرنگار ایرنا گفت: « این تصمیم با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت به ویژه بنزین از ایران به خارج از کشور و منطقه اقلیم کردستان عراق گرفته شده است.»

وی با اشاره به این‌که این قیمت برای مدت ۱۰ روز تعیین شده است گفت: «قیمت بر اساس افزایش نرخ عرضه سوخت در جایگاه های فروش منطقه اقلیم کردستان عراق تعیین و در مرزهای این شهرستان با عراق اجرایی شده است و هر ۱۰ روز یک‌بار بر اساس نرخ عرضه‌ی سوخت بنزین در جایگاه‌های کردستان عراق ممکن است افزایش یا کاهش یابد.»

بر اساس آمارهای غیر رسمی، بر اثر درگیری‌ها در شمال عراق  و تخریب و اشغال تاسیسات نفتی و مشکل توزیع سوخت در این مناطق و افزایش قیمت سوخت در کردستان عراق، میزان قاچاق بنزین از مرزهای ایران به عراق به مرز روزانه ۳۵۰ هزار لیتر رسیده است.

به گفته‌ی فرماندار قصرشیرین به منظور جلوگیری از قاچاق بنزین، کارت‌های سوخت در اختیار جایگاه‌های عرضه‌ی سوخت نیز در شهرهای مرزی استان کرمانشاه مخصوصا قصرشیرین جمع‌آوری شده است.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه، دارای ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق است که در امتداد این مرز طولانی دو مرز خسروی هم مرز با بخش عربی عراق و مرز پرویزخان هم مرز با کردستان عراق فعال هستند.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی