Search
Asset 2

کشته و زخمی شدن حدود ۱۱ هزار نفر در تصادفات نوروزی تا صبح چهارم فروردین

جانشین پلیس راه راهور فراجا گفته است که تا صبح امروز چهارم فروردین ماه، حدود یازده‌هزار نفر در پی تصادفات نوروزی دچار سانحه شده‌اند.
(Irna)

جانشین پلیس راه راهور فراجا گفته است که تا صبح امروز چهارم فروردین ماه، حدود یازده‌هزار نفر در پی تصادفات نوروزی دچار سانحه شده‌اند.

«سیاوش محبی» در گفتگو با خبرگزاری ایلنا عنوان کرده که ۳۷۳ نفر در پی سانحه رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.

حسن مومنی، فرمانده پلیس راه کشور نیز با تایید اینکه از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۳۷۳ نفر در تصادفات جان باخته‌اند، گفت که این آمار قطعا بیشتر می‌شود چراکه برخی از مصدومان که در بیمارستان‌‌‏ها بستری هستند و ممکن است جان خود را از دست بدهند و این آمار افزایش یابد.

فرمانده پلیس راه کشور همچنین با اشاره به اینکه بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر نیز در این چند روز مجروح شدند، افزود که حدودا  ۱۵ تا ۲۰ درصد از این مجروحان نیز معلول خواهند شد.

مومنی با بیان اینکه ۴۴ درصد از تصادفات در این مدت به دلیل عدم توجه به جلو بوده است، افزود که بخشی از تصادفات استفاده از تلفن همراه در موقع رانندگی مربوط می‌شود و همچنین در جاده‌ها ۳۰ درصد از تصادفات از نوع واژگونی بوده که علت آن به خستگی و خواب‌آلودگی، عدم استراحت کافی و شتاب در رانندگی مربوط می‌شود.

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس (Fars)

سخنگوی پلیس: آمار تصادفات و فوتی‌ها در ایام عید ترسناک است 

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس نیز گفته است که تنها در کمتر از یک هفته تعداد زیادی جان خود را از دست داده و تعدادی هم معلول و مصدوم شده‌اند. 

سخنگوی پلیس افزوده که تراژیک‌تر از آن این که میزان مرگ و میر سالانه ناشی از حوادث رانندگی کشورمان برابر با کل تلفات رانندگی ۲۷ کشور اروپایی است. آیا این آمار دهشتناک نیست؟

بر اساس گزارش فرهیختگان، تعداد سالانه مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای در ایران معادل کل مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا است.
(Irna)

برابری آمار تلفات جاده‌ای کل اتحادیه اروپا و ایران

بر اساس گزارش روزنامه فرهیختگان، تعداد سالانه مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای در ایران تقریباً معادل کل مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا است.

روند تلفات جاده‌ای در ایران طی سه سال گذشته افزایش یافته است که به عواملی مانند کیفیت پایین‌تر خودرو، افزایش حجم ترافیک و خطاهای انسانی نسبت داده شده است.

بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۲، در مجموع ۳۵۱۹۹۶ نفر بر اثر حوادث رانندگی در ایران جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی