Search
Asset 2

صدور مجوز فروش گوشت آزمایشگاهی برای اولین بار در آمریکا 

مجوز فروش اولین گوشت تولید شده در آزمایشگاه در آمریکا
گوشت آزمایشگاهی (Lab-grown Meat)(Zapp2Photo/Shutterstock)

مقامات نظارتی آمریکا مجوز فروش اولین گوشت تولید شده در آزمایشگاه را صادر کردند.که شامل محصولات غذایی مرغی ساخته شده از سلول‌های حیوانی است. 

بر اساس این گزارش وزارت کشاورزی آمریکا به دو شرکت کالیفرنیایی اجازه داد که محصولات مرغی خود را در رستوران‌ها و در نهایت فروشگاه‌ها عرضه کنند. 

شرکت‌هایی که به دنبال تولید گوشت آزمایشگاهی هستند عنوان می‌کنند که با این‌گونه محصولات گوشتی که با استفاده از فناوری توسعه یافته‌اند، نهایتاً قادر خواهند بود که گوشت مورد نیاز انسان‌ها را بدون کشتار حیوانات و بدون تأثیرات محیطی مرتبط با چراگاه، رشد علوفه برای حیوانات و پسماندهای حیوانی تامین کنند. 

دو شرکت « Upside Foods» و « Good Meat» که موفق شدند مجوز فروش گوشت آزمایشگاهی را از وزارت کشاورزی آمریکا دریافت کنند چیزی را می‌فروشند که از آن به عنوان «مرغ کشت شده» یا «گوشت کشت شده» یاد می‌شود. هنگامی که گوشت آنها به مصرف‌کنندگان فروخته می‌شود، برچسب «مرغی تولید شده از سلول» خواهد داشت. 

این گوشت آزمایشگاهی از طریق فناوری کشت سلولی حیوانی ساخته می‌شود و این فرایند شامل گرفتن سلول‌ها از یک حیوان زنده، یک تخمک حیوان بارور شده یا یک بانک ویژه از سلول‌های ذخیره شده و قرار دادن آن در محیط کشت است تا سلول‌ها بتوانند تغذیه شوند. برخی از شرکت‌ها همچنین از سلول‌های بنیادی حیوانی استفاده می‌کنند. 

این محیط متعاقباً در مخازن بزرگی به نام بیورآکتورها قرار می‌گیرد تا به رشد سلول‌ها کمک کند. در مخازن مخلوطی شبیه آبگوشت وجود دارد که شامل اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب، قندها، نمک‌ها، ویتامین‌ها و سایر عناصری است که سلول‌ها برای رشد به آنها نیاز دارند. 

نگرانی از ناسالم بودن گوشت‌های آزمایشگاهی

مرکز ایمنی مواد غذایی که یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در واشنگتن‌دی‌سی است پیش‌تر با ابراز نگرانی از توزیع گوشت‌های تولید شده در آزمایشگاه برای مصرف عنوان کرده بود که این اقدام، نگرانی‌های مختلفی را در رابطه با بی‌خطر بودن این نوع گوشت‌ها بر میانگیزد، به ویژه اینکه «سلول‌های تغییریافته ژنتیکی ممکن است ویژگی‌های سلول سرطانی را نشان دهند 

این مرکز ابراز نگرانی کرد که استفاده از فاکتورهای رشد «می‌تواند باعث رشد سلول‌های شبه سرطانی در محصولات «گوشت» کشت‌شده در آزمایشگاه شود» و این امکان وجود دارد که برخی عوامل رشد پس از هضم در جریان خون جذب شوند. 

ایالات متحده در حال حاضر دومین کشور در جهان است که فروش گوشت کشت شده را تایید کرده است و این دو شرکت قبلاً از سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأییدیه‌ای دریافت کردند که بر اساس آن گوشت‌های تولید شده در آزمایشگاه این شرکت‌ها برای مصرف انسان ایمن هستند. 

مقامات شرکت Upside Foods  اعلام کردند که در حال حاضر تأسیسات آنها می‌تواند سالانه حدود ۲۳ هزار کیلو محصولات گوشتی کشت شده تولید کنند و هدف آنها افزایش این مقدار به ۱۸۰ هزار کیلوگرم در سال است. این در حالی است که ایالات متحده سالانه بیش از ۲۲ میلیارد کیلوگرم گوشت مرغ تولید می‌کند. 

در حال حاضر بیش از ۱۵۰ شرکت در جهان در حال تلاش برای تولید «گوشت سلولی» مرغ، خوک، گوسفند، ماهی و گاو هستند. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی