Search
Asset 2

تهدید معترضان از سوی ابراهیم رئیسی؛ به معاندین رحم نخواهیم کرد

(eqtesad.com)
(eqtesad.com)

باگذشت چهار ماه از اعتراض‌های سراسری در ایران علیه حکومت، ابراهیم رئیسی رئیس دولت جمهوری اسلامی امروز ۶ دی‌ماه، طی یک سخنرانی با تهدید معترضان گفت: آغوش ملت به روی کسانی که فریب خورده‌اند باز است؛ اما ما به معاندین رحم نخواهیم کرد.

ابراهیم رئیسی اعتراضات اخیر را به «جنگ احزاب» تشبیه کرد و گفت: جریان نفاق، سلطنت‌طلبان و همه ضدانقلاب به میدان آمدند. کسانی هم که رسما در میدان نبودند، شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی کردند.

در جنگ احزاب که زمان پیامبر مسلمانان رخ داد، برخی از قبایل اعراب و یهودیان علیه مسلمانان متحد شدند و مدت زیاد شهر مدینه کنونی را که یاران پیامبر در آن پناه گرفته بودند را به محاصره خود درآورده بودند.

رئیسی در ادامه مدعی شد که غربی‌ها به جمهوری اسلامی پیام داده‌اند و عنوان کرد: چرا بعد از پایان یافتن ناآرامی‌ها به ما پیام دادید که آماده صحبت هستید و چه کسی گفته ما دنبال براندازی هستیم؟! اما ما شما را می‌شناسیم. شما می‌خواهید ما را گول بزنید؟

وی همچنین اضافه کرد: دشمن چون می‌خواهد نظام را بزند، به سراغ عمود خیمه نظام رفته است و خیمه نظام به وجود رهبری است.

طی اعتراض‌های چهار ماه گذشته، عمده شعارهای معترضان شخص علی خامنه‌ای را هدف قرار داده بود و این موضوع باعث خشم بسیاری از مقام‌های حکومت شده بود و بسیاری از آنها به این موضوع واکنش نشان داده بودند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی