logo_eet

افزایش شهریه‌‌‌‏ی دانشگا‌ه‌های غیر‌انتفاعی‌

Persian-ET-logo.N

مدیر کل آموزش‌های غیردولتی وزارت علوم در ایران، از افزایش ۲۵ درصدی شهریه‌‌‌‏ی دانشگاه‌ها و مؤسسات غیرانتفاعی در سال آینده خبر داد. شهریه‌‌‌‏ی پردیس‌ها نیز تا سقف ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌‌‌‏کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، پیش‌‌‌‏تر نیز معاون پژوهش و فن‌‌‌‏آوری دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش ۱۰ درصدی شهریه‌‌‌‏ی این دانشگاه در سال آینده خبر داده بود. این افزایش در جهت تأمین منابع مالی دانشگاه صورت گرفت.

افزایش ۲۵ درصدی شهریه‌‌‌‏ی دانشگاه‌‌‌‏ها و مؤسسات غیرانتفاعی نیز برای دانشجویان ورودی‌های جدید و در همه‌‌‌‏ی مقاطع و رشته‌ها اعمال می‌‌‌‏شود و شامل شهریه‌‌‌‏ی ثابت و شهریه‌‌‌‏ی متغیر می‌‌‌‏گردد.

افزایش شهریه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر خواهد بود. البته با توجه به پایین‌‌‌‏تر بودن نرخ افزایش شهریه نسبت به تورم، ممکن است برخی از هیأت‌های امنا شهریه‌‌‌‏ی کمتری برای دانشگاه‌های خود درنظر بگیرند.

دکتر «کارن ابری‌نیا» در گفت‌وگو با ایسنا در این زمینه گفت: «در حال حاضر که ما سقف افزایش شهریه را ۲۵ درصد تعیین کردیم، بسیاری از دانشگاه‌ها می‌گویند که ما ۲۵ درصد افزایش نمی‌دهیم، بنابراین هدف ما این است که این بحث را روی دوش هیأت امناها بیندازیم، چراکه به هر حال طبق قانون نیز ما نباید افزایش شهریه را تعیین کنیم، بلکه هیأت امنا باید این کار را انجام دهد.»

وی از رقابت سالم هیأت امنا در جهت  تنظیم قیمت‌ها اظهار امیدواری کرد و افزود: «ما تنها باید بر فعالیت مؤسسات نظارت ‌‌‌‏کنیم که احیاناً اگر در جایی تخلفی صورت بگیرد می‌توان به آن رسیدگی کرد.»

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *