Search
Asset 2

ون جیابائو برای جبران ظلم و جفای تحمیل‌شده بر فالون گونگ (فالون دافا) می‌کوشد

وِن جیابائو، نخست وزیر چین، درحال دست تکان دادن برای مردم، هنگامی که در پی خاتمه کنگره ملی مردم (اِن‏پی‏سی) در "سالن بزرگ مردم" در ۱۴ مارس در پکن چین به کنفرانسی خبری می رود. بنا به گزارش منبعی در پکن، وِن، برای پایان دادن به آزار و شکنجه فالون‏گونگ به سختی می‌کوشد. (لین تائو ژانگ/گِتی ایمِجز)
وِن جیابائو، نخست وزیر چین، درحال دست تکان دادن برای مردم، هنگامی که در پی خاتمه کنگره ملی مردم (اِن‏پی‏سی) در "سالن بزرگ مردم" در ۱۴ مارس در پکن چین به کنفرانسی خبری می رود. بنا به گزارش منبعی در پکن، وِن، برای پایان دادن به آزار و شکنجه فالون‏گونگ به سختی می‌کوشد. (لین تائو ژانگ/گِتی ایمِجز)
وِن جیابائو، نخست وزیر چین، درحال دست تکان دادن برای مردم، هنگامی که در پی خاتمه کنگره ملی مردم (اِن‏پی‏سی) در "سالن بزرگ مردم" در ۱۴ مارس در پکن چین به کنفرانسی خبری می رود. بنا به گزارش منبعی در پکن، وِن، برای پایان دادن به آزار و شکنجه فالون‏گونگ به سختی می‌کوشد. (لین تائو ژانگ/گِتی ایمِجز)

بنا به گزارش منبعی در پکن، نخست‏وزیر رژیم چین- ون جیابائو- برای پایان دادن به آزار و شکنجه فالون‏گونگ و پرداخت غرامت به اعضای این روش معنوی، به سختی تلاش نموده است.

طرح پیشنهادی وی توسط ژو یونگ‏ کانگ و جناحی که توسط رهبر سابق عالی‏رتبه رژیم-جیانگ زمین- رهبری می‏شد مورد مخالفت قرار گرفته است. جیانگ، این آزار و شکنجه را در سال ۱۹۹۹ آغاز کرد و ژو، در مقام وزیر امنیت ملی (۲۰۰۷-۲۰۰۳) و دبیر کمیته قدرتمند امور سیاسی و قانونی (ازسال ۲۰۰۷ تا کنون)، با جدّیت در به اجرا در آوردن کمپین جیانگ شرکت کرده است. گفته می‏شود که هو جین‏تائو، نظری درباره طرح پیشنهادی ون ارائه نکرده است.

زمانی که وانگ لی‏جون، رییس پلیس سابق چونگ‏چینگ و مطمئن‏ترین همدست بو شیلای، دبیر حزب در چونگ‏چین، در ۶ فوریه تلاش کرد تا پناهنده کنسولگری آمریکا شود، توجه بین‏المللی را به فشار رژیم بر جدا‏سازی اعضای داخلی تمرین‏کنندگان فالون‏گونگ در حالی که زنده هستند، جلب نمود.

گمانه زنی‌ها حاکی ازاینست که وانگ به شدت در این بی‏رحمی دست داشته است. وانگ طی سخنرانی‌ که در سال ۲۰۰۶ ایراد کرد، از این که در مقام ریاست پلیس جین‏ژو در استان لیائو‏نینگ سرپرستی “هزاران” عمل پیوند اعضای داخلی را برعهده داشته به خود می‏بالید. هر چند که وانگ دقیقاً به جدا‏سازی پیوند اعضای داخلی تمرین‏کنندگان فالون‏گونگ اشاره‏ای نکرد.

بو شیلای در سال‏های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴، فرمانده استان لیائو‏نینگ بود. اولین بار در سال ۲۰۰۶ در استان لیائو‏نینگ بود که موضوع جدا‏سازی غیر‏قانونی اعضای داخلی از بدن تمرین‏ کنندگان فالون‏ گونگ فاش شد؛ بدین‏ترتیب، این استان نام “نقطه کانونی” جدا‏سازی اعضای داخلی را در چین به خود گرفت.

وِن، با توجه به عملکرد وانگ لی‏ جون، در طی جلسه‏ای داخلی در ژونگ‏نان‏های، عمل ننگین جدا‏سازی اعضای بدن و دست داشتن بو شیلای در این امر را متذکر شد.

بنا به گزارش منابع، وِن در جلسه رهبران حزب بیان کرد: “بدون تزریق داروی بیهوشی، جدا‏سازی اعضای داخلی بدن انسان در حالی که زنده هستند و فروش آن‏ها برای پول- آیا این کاری است که یک انسان می‏تواند انجام دهد؟ اعمالی از این دست سال‏ها است که رخ می‏دهد. ما در حال بازنشسته شدن هستیم، اما هنوز این مسائل برطرف نشده‏اند.”

این منبع سخنان وِن را چنین نقل قول می‏کند: “حالا که تمام دنیا از واقعه وانگ‏ لی‌جون مطلع هستند، از آن برای تنبیه بو شیلای استفاده کنید. موضوع برطرف کردن مشکلات فالون‏ گونگ باید موضوعی طبیعی برای انتخاب باشد.”

برداشتن سانسورها، در جستجوی اینترنتی

گزارشی که ون از رهبران ارشد حزب در‏خواست رسیدگی به پرونده فالون‏ گونگ کرده، استنادی است بر اتفاقاتی که اخیراً در وضعیت اینترنت چین افتاده است.

به ‏طور معمول، عباراتی که به تمرین یا آزار و شکنجه فالون‏ گونگ مرتبط می‏باشند؛ دارای بیشترین سخت‏گیری‏های سانسور در اینترنت چین می‏باشند، با این وجود در هفته سوم ماه مارس، جستجو‏هایی که سابقاً مسدود بودند، مسدود نبوده و نتایجی را در بر داشتند.

فردی از درون رژیم چین امکان جستجوی اینترنتی در مورد فالون‏ گونگ را فراهم آورده است. به طوری‏که با فالون‏ گونگ در مقام روشی قانونی و روشی که در معرض بد رفتاری‏ها  و آزار و شکنجه بوده است،  برخورد کرده است. کاری که انتظار می‏رود حرکتی از درون حزب کمونیست چین باشد که تلاش می‏ کند از فالون‏ گونگ حمایت کند.

در حدود ساعت ۲ صبح روز ۲۱ مارس (به وقت پکن)، وب‏سایت جستجو‏گر بایدو، سانسور اینترنتی را از جستجوی کلمه جوآن‏ فالون، کتاب اصلی آموزه‏ های فالون گونگ، بر‏داشت. همچنین نتایج جستجو در بایدو، اطلاعاتی از وب‏ سایت رسمی فالون‏ گونگ شامل تصاویری از آقای لی هنگجی موسس فالون‏ گونگ، سمبل فالون و تصاویری از تمرین‏ کنندگان فالون‏ گونگ در حال انجام تمرین‏ های مدیتیشن را در بر داشت.

امکان دسترسی به اطلاعات بیشتر در ساعت ۸ بعد‏از‏ظهر روز ۲۳ مارس (به وقت پکن)، بوجود آمد. به طوری که جستجوی “خرمن خونین” در وب‏ سایت بایدو نتایجی را در بر داشت. “خرمن خونین” نام کتابی است نوشته دیوید کیلگور و دیوید ماتاس که بیان‏گر جزییات تحقیقاتشان درباره جدا‏سازی اجباری اعضای بدن تمرین‏ کنندگان فالون‏ گونگ در حالی‏ که زنده هستند، می‏باشد. بایدو اطلاعاتی در مورد جدا‏سازی اعضای بدن تمرین‏ کنندگان، شامل مقاله‏ای درباره کنفرانسی خبری از این کتاب را نمایش داد.

همچنین در بعد‏از‏ظهر ۲۳ مارس (به وقت پکن)، با جستجوی کلمات “وانگ لی‏ جون جدا‏سازی اعضای افراد زنده”، مقاله‏ ای با عنوان “شاهد عینی مراحل جدا سازی اعضای بدن افراد زنده” در وب‏سایت بایدو به نمایش در‏آمد. این مقاله به تشریح آزار و شکنجه تمرین‏ کنندگان فالون‏ گونگ و جدا‏سازی اعضای بدنشان در حالی‏که زنده هستند، می‏ پردازد.

در۲۳ مارس، جستجوی عبارت “آتش دروغین”، برنامه ویدئویی تهیه شده توسط تلویزیون ان‏ تی‏ دی تی‏ وی را نشان داد. این برنامه اطلاعات صحیحی را از تبلیغات دروغین رژیم چین در مورد خود‏سوزی صحنه‏ سازی شده پنج تمرین‏ کننده فالون‏ گونگ در میدان تیان‏ آن‏ مِن در سال ۲۰۰۱ به تصویر می‏کشد. برنامه تصویری ان‏ تی‏ دی نشان می‏دهد، این حادثه که به طور گسترده‌ای توسط رسانه‏ های دولتی گزارش می‏ شد، دروغی بیش نبوده است.

شی ژانگ‏ شان، متخصص امور چین در واشنگتن‏ دی‏ سی به اپک تایمز گفت که اگر هو جین‏تائو و ون جیا‏‏بائو فقط بخواهند ازانحرافات و کشمکش درونی به عنوان ابزاری برای مبارزه با جناح جیانگ استفاده کنند، آنگاه از قدرت سیاسی و اخلاقی کافی در این مبارزه برخوردار نخواهند بود.

شی همچنین بیان کرد که هو و ون می‏بایست به افشای جرائم جیانگ زمین و ژو یونگ‏ کانگ ادامه دهند. بدین ترتیب هو و ون امتیاز بیشتری را در زمینه اخلاقیات و رعایت اصول انسانی در جنگ داخلی حزب کسب خواهند کرد و همان طور که عقاید عمومی به سمت مخالف جناح جیانگ می رود، هو و ون می‏ توانند مبادرت به حمله کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی