logo_eet

کاخ‌سفید از جنبش آزادی هنگ‌کنگ حمایت می‌کند

پلیس ضد شورش از اسپری فلفل برای متفرق ساختن هزاران معترض استفاده کرد تا مانع بسته شدن جاده‌ی اصلی گردد. این جاده منتهی به مرکز مالی در خارج از محدوده‌ی ساختمان‌های اصلی دولتی هنگ‌کنگ می‌شود. ۲۸ سپتامبر  ۲۰۱۴«سونگ‌چنگ‌لونگ/ اپک‌تایمز»
پلیس ضد شورش از اسپری فلفل برای متفرق ساختن هزاران معترض استفاده کرد تا مانع بسته شدن جاده‌ی اصلی گردد. این جاده منتهی به مرکز مالی در خارج از محدوده‌ی ساختمان‌های اصلی دولتی هنگ‌کنگ می‌شود. ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۴«سونگ‌چنگ‌لونگ/ اپک‌تایمز»
پلیس ضد شورش از اسپری فلفل برای متفرق ساختن هزاران معترض استفاده کرد تا مانع بسته شدن جاده‌ی اصلی گردد. این جاده منتهی به مرکز مالی در خارج از محدوده‌ی ساختمان‌های اصلی دولتی هنگ‌کنگ می‌شود. ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۴ (سونگ‌چنگ‌لونگ/ اپک‌تایمز)

کاخ سفید نسبت به گذشته‌‌ی کنسول‌گری رسمی ایالات‌متحده که به موقعیت هنک‌کنگ بی‌تفاوت بود، تغییر موضع داد تا انتخابات آزاد را به هنگ‌کنگ بازگرداند.

سخن‌‏گوی کاخ سفید «جاش ارنست» در کنفرانس خبری روز دوشنبه چنین گفت: «ایالات متحده از حق ‌رأی عمومی مردم هنک‌کنگ بر اساس قانون و اهداف آزادی‌خواهانه‌ حمایت می‌کند.»

در اظهار نظری دقیق و حساب‌شده، جاش ارنست بیان کرد: «ایالات متحده با توجه بیشتر و دقیق‌‏تر از اهداف آزادی‌خواهانه‌ی مردمان‌ هنگ‌کنگ حمایت خواهد کرد.» به گزارش خبرگزاری رویترز: «همچنین، سریعاً از هر دو طرف خواستار حفظ و برقراری نظم و آرامش شد.»

ده‌ها هزار معترض آزادی‌خواه، که اکثراً دانش‌جو هستند برای آزادی و حق‌رأی همگانی نزدیک به یک هفته در خیابان‌‏ها تحسن کردند.

هنک‌کنگ در حال حاضر همچنان تحت فشار قوانین مستبدانه‌ی انتخاباتی پکن است. قوانینی که توسط کمیته‌‌ای که نظارت همه‌جانبه‌ای در روند بررسی نامزدها در انتخابات سال  ۲۰۱۷ هنک‌کنگ اتخاذ می‌کند.

«ارنست» روز دوشنبه طی گزارش‌های روزانه‌ی کاخ سفید ابراز کرد: « بر این باوریم که اگر قوانین اولیه انتخابات عمومی اجرا شود، حقوق اولیه و اصلی انتخاب رئیس دولت هنک‌کنگ کاملاً برآورده می‌گردد. در حال حاضر موضع ما در مقابل پکن مشخص و آشکار است و همین‌گونه ادامه خواهیم داد.»

وی در ادامه افزود: «در این میان ما نه طرف توسعه‌ی سیاسی هنگ‌کنگ را می‌گیریم، نه از شخص یا گروه‌های خاصی حمایت می‌کنیم. ما همه گروه‌ها را تشویق می‌کنیم تا تنش‌ها را از بین ببرند و با روش‌های صلح آمیز  در مورد آینده‌ی سیاسی خود ابراز نظر کنند.»

اپک‌تایمز در ۳۵ کشور به ۲۱ زبان منتشر می‌گردد.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *