logo_eet

دستگیری قاتلان مریم، مهندس ایرانی در کانادا

مریم رشیدی آشتیانی ۳۵ ساله، توسط دو جوان کانادایی که با یک وانت دزدی سعی می‌‏کنند برای عدم پرداخت پول بنزین فرار کنند، به قتل می‌‏رسد
مریم رشیدی آشتیانی ۳۵ ساله، توسط دو جوان کانادایی که با یک وانت دزدی سعی می‌‏کنند برای عدم پرداخت پول بنزین فرار کنند، به قتل می‌‏رسد. (Screenshot via CTV News)
مریم رشیدی آشتیانی ۳۵ ساله، توسط دو جوان کانادایی که با یک وانت دزدی سعی می‌‏کنند برای عدم پرداخت پول بنزین فرار کنند، به قتل می‌‏رسد
مریم رشیدی آشتیانی ۳۵ ساله، توسط دو جوان کانادایی که با یک وانت دزدی سعی می‌‏کنند برای عدم پرداخت پول بنزین فرار کنند، به قتل می‌‏رسد. (Screenshot via CTV News)

پلیس کانادا دو جوان کانادایی را در حالی که در یک خانه مخفی شده بودند، به جرم قتل زن ایرانی مقیم کانادا دستگیر کرد. این دو جوان هفته گذشته با یک وانت دزدی زن ایرانی کارمند پمپ بنزین در شهر کلگری را زیر گرفته و او را به قتل رساندند.

به گزارش خبرگزاری CTVNEWS، این دو جوان ۲۰ و ۱۶ ساله یکشنبه گذشته با یک وانت دزدی، «مریم رشیدی آشتیانی» مهندس ایرانی را، در حالی که سعی داشت مانع فرار آن‌ها شود زیر گرفتند.

این دو جوان پس از پرکردن باک اتومبیل از بنزین بدون پرداخت پول ایستگاه را ترک کرده و در صدمتر بالاتر توقف می‌کنند. مریم که از پنجره کیوسک پمپ بنزین شاهد خروج این وانت بار بود به سرعت خود را به اتومبیل رسانده و با ایستادن جلوی اتومبیل سعی می‌کند جلوی فرارشان را بگیرد. اما راننده وانت با فشار پدال گاز محکم به او می‌کوبد. مریم پس از برخورد به وانت به هوا پرتاب شده و روی کاپوت ماشین فرود می‌آید. ماشین مریم را تا مسافت ۱۵ متر با خود می‌کشد و پس از افتادن او روی زمین، با چرخ‌های وانت از روی بدنش عبور می‌کند.

مریم در اثر این حادثه به کما رفت؛ ولی در اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان جان خود را از دست داد.

 مریم رشیدی آشتیانی ۳۵ ساله، فارغ‌التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه شریف، سال گذشته به همراه همسرش «احمد نورانی شالو» که وی نیز مهندس نفت و گاز از دانشگاه تبریز است، و پسر خردسالشان به مونترال کانادا مهاجرت کردند و پس از اقامت کوتاهی به شهر کلگری نقل مکان کردند.

مریم ابتدا به طور موقت در یک شرکت نفت و گاز مشغول به کار می‌شود؛ ولی به دلایلی ترک کار می‌کند و همزمان همسرش نیز شغلش را از دست می‌دهد و مریم به ناچار برای تامین مخارج زندگی در یک ایستگاه پمپ بنزین مشغول به کار می‌شود.

در روز حادثه پس از این‌که این دو جوان بدون پرداخت پول ایستگاه را ترک کردند، مریم ظاهراً از روی احساس مسئولیت و شاید به‌خاطر ترس  کسر پول بنزین از حقوقش سعی می‌کند جلوی فرار آن‌ها را بگیرد که این حادثه رخ می‌دهد.

    مکان یادبودی در ایستگاه پمپ بنزین، جایی که مریم فقط برای دو هفته آن‌جا کار کرد
مکان یادبودی در ایستگاه پمپ بنزین، جایی که مریم فقط برای دو هفته آن‌جا کار کرد. (Screenshot via CTV News)

دو سرنشین وانت پس از مضروب کردن مریم، اتومبیل را یک بلوک بالاتر پارک کرده و گریختند.

احمد، همسر مریم می‌گوید: «به دلیل اینکه در ایران خسارت آنچه دزدیده می‌شود با کارمندان است، احتمالا همسر من نیز با همین ذهنیت تلاش کرده تا سرنشینان ماشین را متوقف کند.»

«کن تراور»، افسر پلیس کلگری درباره این واقعه می‌گوید:«این اتفاق واقعا ویران‌کننده است. یک کارمند دارد کارش را به بهترین وجه انجام می‌دهد و جان خود را در خطر می‌اندازد. ما البته از دیگران نمی‌خواهیم که چنین کار مشابهی را انجام دهند.»

گفته می‌شود مکان یادبودی در ایستگاه پمپ بنزین، جایی که مریم فقط برای دو هفته آن‌جا کار کرده بود، قرار داده شده است.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *