Search
Asset 2

کشته شدن ۳۸ نفر در حملات هوایی به شمال سوریه

حملات هوایی به شهر حلب در شمال سوریه در بامداد امروز جمعه دهم فروردین ماه ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشته است.
(Freepik)

حملات هوایی منتسب به اسرائیل و همچنین حملات پهپادی گروه‌های شبه‌نظامی در بامداد امروز جمعه دهم فروردین ماه در شهر حلب واقع در شمال سوریه ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع امنیتی نوشته که این حملات منجر به کشته شدن ۳۸ نفر از جمله پنج عضو گروه حزب الله لبنان شده است.

وزارت دفاع سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات هوایی منتسب به اسرائیل و حمله پهپادی گروه‌های شبه‌نظامی، چندین منطقه در حومه حلب را هدف قرار داده است و شماری غیرنظامی و نظامی کشته شده‌اند.

این وزارتخانه در بیانیه خود عنوان کرده که این حملات هوایی همزمان با حملات پهپادهایی از ادلب و روستاهای غربی حلب انجام شده که وزارت دفاع سوریه منشا این حملات را «سازمان‌های تروریستی» توصیف کرده است.

در این بیانیه به تعداد دقیق تلفات اشاره نشده و وزارت دفاع سوریه مشخص نکرده است که آیا این تلفات ناشی از حملات هوایی منتسب به اسرائیل بوده است یا حملات گروه‌های شبه نظامی.

وزارت دفاع سوریه خاطرنشان کرده که این حملات منجر به کشته و زخمی شدن شماری از افراد بومی و نظامی و بروز خسارات مادی به اموال عمومی و خصوصی شده است.

ارتش اسرائیل تاکنون از اظهار نظر درباره ادعاهای وزارت دفاع سوریه خودداری کرده است.

از زمان حمله حماس به غیرنظامیان و سربازان اسرائیلی در هفتم اکتبر، اسرائیل حملات خود را به پایگاه‌های شبه نظامیان تحت حمایت حکومت ایران در سوریه افزایش داده است.

اسرائیل و حزب الله از زمان شروع جنگ در غزه که بزرگترین تنش از زمان درگیری یک ماهه آنها در سال ۲۰۰۶ است، در سراسر مرز اسرائیل و لبنان تبادل آتش کرده‌اند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی