Asset 2

کامالا هریس: دولت بایدن استراتژی جدیدی برای مقابله با اسلام‌هراسی تدوین می‌کند 

استراتژی ملی دولت بایدن برای مقابله با اسلام‌هراسی
کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که دولت بایدن برای اولین بار قرار است یک «استراتژی ملی برای مقابله با اسلام‌هراسی» تدوین و اجرا کند. 

معاون رئیس جمهور هریس در یک سخنرانی ویدئویی گفت: «این استراتژی یک برنامه جامع و دقیق برای رفع این نگرانی که برخی از سیاست‌های دولت ممکن است علیه مسلمانان تبعیض قائل شود و برای محافظت از مسلمانان و کسانی که گمان می‌رود که مسلمان هستند، در برابر نفرت، تعصب و خشونت است.» 

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت که این استراتژی توسط شورای سیاست داخلی و شورای امنیت ملی هدایت خواهد شد و کاخ سفید با رهبران جامعه، مدافعان، اعضای کنگره، و غیره، برای توسعه این استراتژی همکاری خواهد کرد. 

خانم ژان پیر گفت: «برای مدت طولانی، مسلمانان و کسانی که تصور می‌شود مسلمان هستند، مانند اعراب و سیکها، تعداد نامتناسبی از حملات ناشی از نفرت و سایر حوادث تبعیض‌آمیز را در آمریکا تحمل کرده‌اند 

او با اشاره به حمله مرگبار با چاقو که در ۱۴ اکتبر رخ داد، گفت: «همه ما برای کشته شدن وحشیانه اخیر وادیا الفیوم، پسر مسلمان فلسطینی آمریکایی ۶ساله و حمله وحشیانه به مادرش در خانه آنها در خارج از شیکاگو عزادار هستیم 

وزارت دادگستری در حال بررسی این حمله به عنوان جنایت ناشی از نفرت است. جوزف زوبا متهم این پرونده که با اتهامات قتل، اقدام به قتل و جنایات ناشی از نفرت روبرو است روز دوشنبه اعلام کرد که بی‌گناه است. 

خانم ژان پیر گفت که راهبرد دولت «بخشی از دستورالعمل سال گذشته جو بایدن برای ایجاد یک گروه بین سازمانی برای افزایش و هماهنگی بهتر تلاش‌های دولت ایالات متحده برای مقابله با اسلام‌هراسی، یهودی‌ستیزی و اشکال مرتبط باتعصب و تبعیض در داخل ایالات متحده است.»  

او افزود: «رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور و کل دولت ما به کار خود ادامه می‌دهند تا اطمینان حاصل شود که هر آمریکایی بدون ترس از اینکه چگونه دعا می‌کند، چه اعتقادی دارد و چه کسی هستند در آزادی و امنیت باشند.» 

در اوایل سال جاری، در ماه مه، دولت بایدن اولین «استراتژی ملی برای مبارزه با یهودستیزی» را ایجاد کرد. دولت آمریکا این طرح را «جاه‌طلبانه‌ترین و جامع‌ترین تلاش دولت ایالات متحده برای مبارزه با یهودی‌ستیزی در تاریخ آمریکا» توصیف کرد. 

آخرین اعلامیه دولت برای «مقابله با بلای اسلام‌هراسی و نفرت در همه اشکال آن» در بحبوحه جنگ جاری بین اسرائیل و گروه تروریستی حماس که از ۱۵ مهرماه آغاز شد، بیان شده است. 

کامالا هریس در سخنرانی ویدئویی خود گفت: «در نتیجه حمله تروریستی حماس در اسرائیل و بحران انسانی در غزه، ما شاهد افزایش حوادث ضد فلسطینی، ضد عربی، یهود ستیزانه و اسلام‌هراسی در سراسر آمریکا بوده‌ایمبسیاری از مردم کشور ما، طی چند روز و هفته گذشته ترس‌هایی تجربه کرده‌اند. ترس از این که آنها فقط به خاطر اینکه چه کسی هستند، چگونه عبادت می‌کنند یا چگونه به نظر می‌رسند، مورد آزار یا حمله قرار گیرند 

او افزود: «در آمریکا، هیچ‌کس نباید مجبور شود به تنهایی با نفرت مبارزه کند و در این لحظه، باید همه ما به صراحت بگوییم که آسیب به هر یک از ما آسیب به همه ما است.» 

در همین حال کریستوفر رای، رئیس اف‌بی‌آی، روز سه‌شنبه به اعضای کنگره گفت که جنگ حماس و اسرائیل می‌تواند جرقه حمله به اهدافی در داخل ایالات متحده باشد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی