Search
Asset 2

بازداشت شماری از کارگران ذوب آهن اصفهان به دلیل شرکت در اعتصاب

اعتصاب گسترده در مجتمع صنعتی‌ ذوب آهن اصفهان
(PUBLIC DOMAIN)

نیروهای امنیتی، شماری از کارگران متجمع ذوب آهن اصفهان را به دلیل مشارکت در اعتصاب گسترده در این مجتمع صنعتی‌ بازداشت کردند.

تعداد زیادی از کارگران متجمع ذوب آهن اصفهان از روز شنبه ششم اسفندماه، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق چند ماهه و موافقت نشدن با درخواست آنها مبنی بر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، دست به اعتصاب زدند.

بر اساس گزارش اتحادیه آزاد کارگران، حدود ۹۰۰ نفز از کارگران این مجتمع صنعتی که زیر مجموعه هلدینگ «شستا» وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، در این اعتصاب شرکت کردند و شنبه شب نیز محوطه این شرکت را ترک نکردند.

به دنبال این اعتراض، نیروهای گارد ویژه و حراست مجتمع ذوب آهن اصفهان با هدف فرونشاندن این اعتراض صنفی دست به سرکوب کارگران زدهاند.

بنا بر اخبار منتشر شده در بامداد روز یکشنبه نیروهای امنیتی و گارد ویژه به کارگران یورش برده و ده‌ها نفر از کارگران را بازداشت کرده و با خود برده‌اند.

اتحادیه آزاد کارگران  اعلام کرد که تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و یگان ویژه همچنان در محوطه متجمع ذوب آهن اصفهان حضور دارند و جو امنیتی شدیدی در این مجتمع برقرار است.

کارگران مجتمع ذوب آهن اصفهان طی ماه‌های اخیر چندین بار دست به اعتصاب گسترده زدند، از جمله در روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان‌ و ۵ آذر.

یکی از مهم‌ترین خواسته کارگران شرکت ذوب‌ آهن اصفهان پرداخت معوقات حقوق و دستمزد و افزایش دستمزد آنان است که نسبت به کارگران شاغل در سایر شرکت‌های فولاد پایین‌تر است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی