Search
Asset 2

امیر عبداللهیان: قبل از حمله، به کاخ سفید اعلام کردیم عملیات ما محدود است

امیر عبداللهیان: قبل از حمله، به کاخ سفید اعلام کردیم عملیات ما محدود است وزیر خارجه جمهوری اسلامی عنوان کرد که تهران پیش از حمله پهپادی و موشکی علیه اسرائیل آمریکا و کشورهای منطقه را در جریان این حمله قرار داده است.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی (Irna)

وزیر خارجه جمهوری اسلامی عنوان کرد که تهران پیش از حمله پهپادی و موشکی علیه اسرائیل، آمریکا و کشورهای منطقه را در جریان این حمله قرار داده است.

حسین امیرعبداللهیان در جمع سفرا و رؤسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران گفت ما بامداد روز یکشنبه به کاخ سفید در پیامی اعلام کردیم که عملیات ما محدود و حداقلی و با هدف «دفاع مشروع و تنبیه اسرائیل» انجام می‌شود.

او همچنین خبر داد که علاوه بر آمریکا به کشورهای دیگر نیز اطلاع داده شده و افزود: از ۷۲ ساعت قبل از عملیات به کشورهای منطقه اطلاع دادیم که پاسخ ایران در قالب دفاع مشروع قطعی و مسلم است.

او همچنین ادامه داد که در پیام خود به کشورهای منطقه عنوان کردیم که به دنبال هدف قرار دادن افراد و پایگاه‌های آمریکا در منطقه نیستیم؛ با این حال هشدار دادیم اگر ایالات متحده از فضا یا سرزمین کشورهای مورد نظر برای دفاع و حمایت جانب‌دارانه از تل‌آویو استفاده کند، به ناچار پایگاه نظامی آمریکا در آن کشور مورد هدف قرار خواهد گرفت.

این در حالیست که آمریکا یکی از بازیگران کلیدی در مقابله با این حمله بود و بنا بر تحلیل‌‌‌‏ها توانست اعتبار خود در حمایت از متحدانش در سراسر جهان را نشان بدهد. در عین حال دولت بایدن سعی می‌کند از اهرم فشار خود علیه اسرائیل استفاده کند تا جلوی هرگونه پاسخی را که ممکن است به تشدید درگیری‌ها دامن بزند، بگیرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی