Search
Asset 2

ند پرایس ادعای امیر عبداللهیان مبنی بر دریافت پیام از آمریکا را دروغ خواند

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده (KEVIN LAMARQUE/POOL/AFP via Getty Images)

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، ادعای حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه دولت رئیسی مبنی بر دریافت پیام از سوی دولت آمریکا برای ادامه گفتوگوهای هستهای را تکذیب کرد و آن را دروغ خواند.

امیرعبداللهیان روز گذشته مدعی شد که توسط فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق پیام آمریکا برای نهایی کردن مذاکرات هستهای را دریافت کرده است.

ند پرایس در واکنش به این ادعا، ضمن تأکید بر اینکه «احیای برجام ماههاست در دستور کار نبوده و ما هیچ پیامی به ایران ندادهایم»، گفت: «فقط مقامهای ایرانی میتوانند توضیح دهند که چرا به گفتن این دروغها ادامه میدهند

او همچنین اضافه کرد: «مقامهای ایران میتوانند هر چهقدر بخواهند حرف خود را تکرار کنند، اما این واقعیت را تغییر نخواهد داد

امیرعبداللهیان روز گذشته علاوه بر اینکه مدعی شد پیام آمریکا را دریافت کرده عنوان کرد: «آمریکاییها همواره پیامهای متناقض دیپلماتیک و رسانهای را دنبال میکنند، یعنی در مسیر دیپلماتیک پیامهای ایجابی و مثبت ارسال و در رسانه حرف دیگری زده میشود. ما امیدوار هستیم که طرف آمریکایی واقعبین بوده و ریاکارانه برخورد نکند

مقامهای ایالات متحده طی ماههای گذشته بارها اعلام کردهاند که مذاکرات هستهای را از دستور کار خود کنار گذاشتهاند.

جان کربی، هماهنگ‌‌‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا ۳۰ بهمنماه با اشاره به وقفه چندماهه در روند احیای توافق هستهای از طریق مذاکرات وین عنوان کرد که موضوع توافق هستهای (برجام) ایران در حال حاضر در دستور کار قرار ندارد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی