Search
Asset 2

آسوشیتدپرس: یک کشتی متعلق به اسرائیل در حمله مشکوک پهپادی در اقیانوس هند هدف قرار گرفت

کشتی اسرائیلی در حمله پهپادی در اقیانوس هند هدف قرار گرفت
(Wikimedia)

یک مقام دفاعی آمریکایی روز شنبه گفت که یک کشتی کانتینری متعلق به یک میلیاردر اسرائیلی مورد حمله یک پهپاد در اقیانوس هند قرار گرفته است که گمان می‌رود این پهپاد متعلق به جمهوری اسلامی ایران است، زیرا اسرائیل در حال جنگ با حماس در نوار غزه است.

حمله روز جمعه به CMA CGM Symi در حالی صورت می‌گیرد که کشتی‌رانی جهانی به طور فزاینده‌ای هدف جنگ چند هفته‌ای قرار گرفته‌ است – حتی در شرایطی که آتش‌بس درگیری‌ها را متوقف کرده و حماس در حال مبادله گروگان‌ها با اسیران فلسطینی است.

این مقام دفاعی که به شرط فاش نشدن نامش با آسوشیتدپرس صحبت کرد، گفت که کشتی با پرچم مالت در آب‌های بین المللی هدف یک هواپیمای بدون سرنشین مثلثی شکل قرار گرفته که گمان می‌رود ایرانی و حامل بمب شاهد-۱۳۶ بوده است. این پهپاد منفجر شد و به کشتی آسیب وارد کرد اما هیچ یک از خدمه آن مجروح نشد.

این مقام گفت: ما به نظارت دقیق اوضاع ادامه می‌دهیم. این مقام از توضیح بیشتر درباره اطلاعاتی که ارتش ایالات متحده جمع‌آوری کرده و  اینکه چگونه ارزیابی کرده که حکومت ایران پشت این حمله بوده خودداری کرد.

المیادین، یک شبکه ماهواره‌ای عربی که از نظر سیاسی با گروه شبه نظامی حزب الله لبنان تحت حمایت حکومت ایران متحد است، گزارش داد که یک کشتی اسرائیلی در اقیانوس هند هدف قرار گرفته است. المیادین برای این گزارش به منابع ناشناس اشاره کرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی