Search
Asset 2

پذیرش فرجام خواهی یک معترض محکوم به اعدام توسط دیوان عالی

(EVERT ELZINGA/ANP/AFP via Getty Images)
(EVERT ELZINGA/ANP/AFP via Getty Images)

با پذیرش درخواست فرجام‌خواهی سهند نورمحمدزاده، معترضی که به اتهام محاربه در معرض خطر اعدام قرار داشت، پرونده او برای رسیدگی مجدد به یکی دیگر از شعبه‌های دادگاه انقلاب ارسال شد.

خبرگزاری قوه قضاییه، میزان، با اعلام این خبر عنوان کرد که برای رسیدگی مجدد به پرونده این معترض بازداشت حکم اعدام وی نقض و پرونده برای رسیدگی به شعبه هم به دادگاه انقلاب ارجاع شده است.

سهند نورمحمدزاده، دوازدهم مهرماه، در جریان اعتراضات سراسری تهران بازداشت و ۱۶ آبان‌ در دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه از طریق تخریب و ایجاد حریق در وسایل عمومی و اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمعات محاکمه و به اعدام محکوم شده بود.

کمی بعد این جوان زندانی با انتشار یک فایل صوتی از زندان اتهاماتی که در دادگاه به او نسبت داده بودند را رد کرد و گفت: حتی بر اساس فیلم‌هایی که دادگاه بر آن استناد کرده، او نه به اموال عمومی، و نه به هیچ فردی اعم از نیروهای انتظامی و امنیتی آسیبی وارد نکرده و سلاح سرد و گرمی به همراه نداشته است.

مشخص نیست که نقض حکم اعدام این معترض و بررسی مجدد پرونده وی می‌تواند اتهام محاربه که در دادگاه نخست به او نسبت داده شد را کاملاً حذف کند و یا منجر به آزادی او شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی