logo_eet

ادامه حملات به نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی در سوریه؛ یک فرمانده سپاه کشته شد

(PUBLIC DOMAIN)
(PUBLIC DOMAIN)

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که پس از حمله هوایی به کاروان کامیونهای حامل سلاح جمهوری اسلامی در مرز سوریه، دو حمله دیگر نیز به مواضع گروههای مورد حمایت حکومت ایران در سوریه رخداده که باعث کشتهشدن ۱۱ نفر شده است.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه هیچ یک از کسانی که طی این حملات هوایی از شامگاه یکشنبه به بعد کشته شدند از اتباع سوریه نیستند و یک فرمانده سپاه نیز در میان کشتهشدگان است.

بر اساس گزارشهای منتشر شده، به دنبال حمله به کاروان کامیونهای حمل سلاح که از ایران عازم سوریه بود، یکی از فرماندهان ایرانی شبهنظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه برای بازدید از میزان خسارتهای وارد شده به محل این حادثه رفت.

پس از آن چند هواپیمای بدون سرنشین خودروی او را مورد هدف قرار داده و این فرمانده نظامی و دو تن از همراهان غیر سوریهای او در اثر این حمله کشته شدند.

همچنین یک هواپیمای ناشناس، برای سومین بار در کمتر از ۲۴ ساعت در حومه ابوکمال در شرق دیرالزور اقدام به حمله هوایی کرد که طی آن یک تانکر حامل سوخت متعلق به شبهنظامیان مورد حمایت حکومت ایران مورد هدف قرار گرفت که این حمله دستکم یک کشته برجای گذاشت.

منابع دیدبان حقوق بشر سوریه مدعی شدند که به دنبال این حملات سپاه پاسداران تخلیه بسیاری از مواضع نظامی خود در شهر ابوکمال در حومه شرقی دیرالزور را آغاز کرده است.

اخبار مرتبط