Search
Asset 2

بازداشت مدیر سابق صداوسیما توسط پلیس فرانسه

رسانه‌های داخل ایران از بازداشت مدیر سابق دفتر موسیقی و سرود سازمان صداوسیما در پاریس پایتخت فرانسه گزارش داده‌اند.
بشیر بی‌آزار. (Mehr News)

رسانه‌های داخل ایران از بازداشت مدیر سابق دفتر موسیقی و سرود سازمان صداوسیما در پاریس پایتخت فرانسه گزارش داده‌اند.

بر اساس این گزارش‌ها، بشیر بی‌آزار که در فرانسه حضور داشته، روز چهارشنبه شانزدهم خرداد ماه توسط پلیس در پاریس بازداشت و به زندان منتقل شده است.

خبرگزاری مهر، ارگان رسانه‌ای سازمان تبلیغات اسلامی که از بشیر بی‌آزار به عنوان فعال رسانه‌ای نام برده، ادعا کرده است که او بدون ذکر دلیل و توضیح بازداشت شده است.

کانال‌های تلگرامی وابسته به سپاه پاسداران مدعی شده‌اند که به نظر می‌رسد بشیر بی‌آزار به دلیل «فعالیت‌های ضدصهیونیستی در شبکه‌های مجازی» و «تلاش برای افشاگری علیه رسانه‌های صهیونیستی فارسی‌زبان» بازداشت شده است.

کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس به بازداشت این مدیر سابق صداوسیما واکنش نشان داده است.

غریب‌آبادی نوشته است که «بازداشت یک تبعه ایرانی، توسط پلیس فرانسه به علت دفاع از مردم مظلوم فلسطین، رسوایی دیگری برای فرانسه در حوزه حقوق بشر است»

او با اشاره به پیگیری‌ها درباره وضعیت بشیر بی‌آزار افزوده است که «در دفاع از هموطنان خود مصمم هستیم. این تبعه ایرانی باید هرچه سریعتر آزاد شود».

روزنامه جوان، ارگان مطبوعاتی وابسته به سپاه پاسداران، درباره این موضوع نوشت که بشیر بی‌آزار دی ماه سال ۱۴۰۲ گزینه اصلی و جدی برای مدیریت دفتر موسیقی وزارت ارشاد بود که با عدم پذیرش از سوی او مواجه شد.

رسانه‌های داخل ایران تاکنون اشاره نکرده‌اند که بشیر بی‌آزار به چه دلیل در پاریس حضور داشته است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی