Search
Asset 2

بایدن: آمریکا در عملیات تلافی‌جویانه اسرائیل علیه ایران شرکت نخواهد کرد

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرد که ارتش این کشور قصد دارد اولین پرتاب مواد غذایی و آذوقه از هواپیمای نظامی را به غزه انجام دهد.
جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در کنفرانس قانونگذاری انجمن ملی شهرستان ها در واشنگتن در ۱۲ فوریه ۲۰۲۴ صحبت ‌می‌کند. (Jim Watson/AFP via Getty Images)

مقامات کاخ سفید خبر دادند که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تماس با بنیامین نتانیاهو اعلام کرده که در هیچ عملیات تهاجمی و تلافی‌جویانه اسرائیل علیه ایران شرکت نخواهد کرد.

پس از حمله موشکی و پهپادی گسترده جمهوری اسلامی به اسرائیل، گزارش‌هایی از آماد شدن این کشور برای حمله به ایران منتشر شد اما پس از آن برخی رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند که پس از تماس تلفنی بایدن و نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به ارتش این کشور دستور داده که حمله‌ای صورت نگیرد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که یک مقام کاخ سفید تایید کرده که در تماس تلفنی بین سران اسرائیل و آمریکا، بایدن هشدار داده که در صورت تصمیم اسرائیل به انجام حمله تلافی‌جویانه، آمریکا در این حمله شرکت نخواهد کرد.

این در حالی است که اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل به شبکه اسکای نیوز گفت که حمله جمهوری اسلامی به کشورش «اعلان‌جنگ» بود.

او حکومت ایران را امپراطوری شیطان نامیده و گفت: وقت آن رسیده که جهان با این امپراتوری شیطان در تهران روبه‌رو شود.

با این حال رئیس جمهور اسرائیل با اشاره به محدودیت‌های اسرائیل کفت: «با شرکای خود رایزنی‌هایی داریم، همه گزینه‌ها را بررسی می‌کنیم و من کاملاً مطمئن هستم که اقدامات لازم را برای محافظت و دفاع از مردم خود انجام خواهیم داد. ما جنگ‌طلب نیستیم.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی