Asset 2

بایدن قصد دارد جشن تولد ۸۱ سالگی خود را بی‌سروصدا برگزار کند

بایدن جشن تولد ۸۱ سالگی خود را بی‌سروصدا برگزار می‌کند
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده (BRENDAN SMIALOWSKI/AFP via Getty Images)

به گزارش نیویورک تایمز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هیچ برنامهای برای برگزاری یک جشن تولد عمومی مجلل ندارد، حتی در شرایطی که دموکراتها به دنبال راهبردی برای کاهش نگرانی رای دهندگان در مورد سن او تا انتخابات سال آینده هستند. 

برای بایدن، که روز دوشنبه ۸۱ ساله شده است، یک تولد دیگر ممکن است مسئولیت بیشتری را به همراه داشته باشد تا شادی، و یک یادآوری بیشتر از سن او به رایدهندگانی ارائه دهد که پیشاپیش بدبین هستند. بر خلاف سایر روسای جمهور که تولدها را با رویدادهای سیاسی مجلل جشن گرفتهاند، بایدن قصد دارد اواخر این هفته به طور خصوصی با خانواده خود در نانتاکت مراسم تولد بی‌سروصدایی برگزار کند. 

بهترین هدیه تولدی که مسنترین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا میتوانست به آن امیدوار باشد، استراتژی کاهش نگرانیهای رایدهندگان است، اما به سختی میتوان آن را به دست آورد. بایدن و تیمش این رویکرد را اتخاذ کرده‌اند مبنی براینکه سوابق او در قانون‌گذاری داخلی و رهبری بین‌المللی باید هرگونه نگرانی در مورد سن او را برطرف کند، اگرچه نظرسنجی‌ها بهطور مداوم نشان می‌دهند که این استدلال قانع‌کننده نبوده است، حداقل هنوز. 

برخی از دموکرات‌ها، از جمله برخی از مقامات فعلی و سابق دولت، گفتند که کارکنان  بایدن باید از رفتار با او مانند پیرمردی که به او اعتماد ندارند دست بردارند و اجازه دهند او بیشتر با مردم و خبرنگاران تعامل داشته باشد. برخی می‌گویند که رئیس‌جمهور باید برای نشان دادن نشاط خود بیشتر در مسیر مبارزات انتخاباتی شرکت کند، و به جای نادیده گرفتن آن، از طنز بیشتری برای خنثی کردن موضوع استفاده کند و حتی به سن خود ببالد. 

با این حال، برخی دیگر گفتند که او باید حتی بیشتر مورد محافظت قرارگیرد، به او زمان بیشتری برای استراحت داده شود و به بسیاری از سفرهای بین‌المللی خسته کننده فرستاده نشود. 

اگرچه برخی از این موارد متناقض هستند، ممکن است به این دلیل باشد که پاسخ آسانی وجود ندارد. یکی از کارهایی که کاخ سفید نمیتواند انجام دهد این است که او را جوانتر کند. در نظرسنجی اخیر نیویورک تایمز/ کالج سینا در ایالتهای میدان نبرد، ۷۱ درصد گفتند که  بایدن برای رئیس جمهور شدن «بیش از حد پیر» است، از جمله ۵۴ درصد از حامیان خودش. در مقابل، ۳۹ درصد این را در مورد ترامپ گفتند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی