Asset 2

سیاست‌های مهاجرتی بایدن هر سال میلیاردها دلار هزینه برای مالیات دهندگان دارد

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا با ردکردن نگرانی‌ها در انتخابات دور بعد ریاست‌جمهوری به دلیل کهولت سن، گفت که همچنان «کارآمد» است.
رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن به سخنرانی فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در دفتر بیضی کاخ سفید در واشنگتن دی سی در ۱۳ ژانویه ۲۰۲۳ گوش می‌دهد. (MANDEL NGAN/AFP via Getty Images)

بر اساس گزارشی که در ۱۳ نوامبر توسط جمهوریخواهان مجلس منتشر شد، آمریکاییها برای مهاجران غیرقانونی که در داخل ایالات متحده آزاد شدهاند یا در دولت فعلی از بازداشت مجری قانون فرار کردهاند، صورت حسابی چند میلیارد دلاری پرداخت میکنند. 

گزارش کارمندان موقت کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان، سوابق ایالتی، گزارشهای رسانهای و اطلاعات در دسترس عموم را در یک سند تقریباً ۵۰ صفحهای جمع آوری کرد که هزینههای مقابله با هجوم گسترده مهاجران غیرقانونی به ایالات متحده را مشخص میکند. 

در این گزارش آمده است: «هر روز میلیون‌ها دلار مالیات‌دهنده آمریکایی صرف هزینه‌هایی می‌شود که مستقیماً با مهاجرت غیرقانونی و بحران بی‌سابقه در مرز جنوب غربی ناشی از سیاست‌های آلخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی (DHS) در ارتباط است.» 

تنها بخش کوچکی از این هزینه‌ها از طریق مالیات‌های پرداخت شده توسط مهاجران غیرقانونی جبران می‌شود و مابقی بر دوش شهروندان آمریکایی و ساکنان قانونی میافتد. 

در یک تحلیل دقیق، این سند به تشریح عوارض مالی سیاست‌های مهاجرتی جاری می‌پردازد و آلخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی و سیاست‌های مرزی او را مقصر می‌داند. 

در بخش مراقبت‌های بهداشتی، این گزارش نشان می‌دهد که علیرغم محدودیت‌ها در مزایا، مهاجران غیرقانونی با بودجه مالیات دهندگان مراقبت‌های پزشکی دریافت میکنند که فشار را بر دولت‌های محلی و ایالتی تشدید می‌کند. 

گزارش کمیته به مرکز مطالعات مهاجرت اشاره کرد که از داده‌های RealClearInvestigations استفاده کرد تا تخمین بزند که مراقبت و سرپناه دولت برای مهاجران غیرقانونی – از جمله کسانی که در مرز گرفتار می‌شوند و کسانی که از دستگیری فرار می‌کنند (معروف به “گریز”) – ممکن است هزینه‌های زیادی داشته باشد. سالانه ۴۵۱ میلیارد دلار در سطح ملی. 

در گزارش کمیته از برآوردهای فدراسیون محافظه کار اصلاحات مهاجرتی آمریکا (FAIR) و دانشگاه ییل استفاده شده است که تعداد مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده را بین ۱۶.۸ تا ۲۹ میلیون نشان می دهد و ۳.۸ میلیون نفر دیگر از زمان ریاست جمهوری جو بایدن در ژانویه ۲۰۲۱ وارد کشور شدهاند.  

اعضای کمیته تحت کنترل جمهوریخواهان همچنین به تحقیقات اخیر FAIR اشاره کردند که هزینههای مهاجرت غیرقانونی را برای دولت ایالات متحده تقریباً ۱۸۲ میلیارد دلار در سال نشان میدهد و اتباع خارجی تنها ۳۱ میلیارد دلار در درآمد مالیاتی برای جبران این رقم مشارکت میکنند. 

FAIR تخمین میزند که ۱۱۵ میلیارد دلار از دولتهای ایالتی میآید در حالی که دولت فدرال فقط ۶۶ میلیارد دلار کمک میکند. در مقابل، این گروه برآورد کرد که  در سال ۲۰۱۷کل هزینه مهاجرت غیرقانونی ۱۳۵ میلیارد دلار بوده است. 

مراقبتهای بهداشتی و اجرای قانون

 این یافته‌ها نشان می‌دهد که تعداد فزاینده مهاجران غیرقانونی که تحت سیاست‌های دولت بایدن به داخل ایالات متحده آزاد می‌شوند، فشار مالی بر ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی را تشدید می‌کند که در نهایت توسط مالیات‌دهندگان آمریکایی تامین می‌شود. 

این گزارش تاثیر عمیق بحران فنتانیل را با تاکید بر تلفات انسانی و در عین حال اذعان به فشار مالی قابل توجهی که بر ایالات متحده وارد می‌کند، بیان می‌کند و هزینه آن را تنها در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱.۵ تریلیون دلار برآورد می‌کند. 

بر اساس این گزارش، هزینههای اجرای قانون مربوط به مهاجرت غیرقانونی فراتر از امنیت مرزی است و ایالتها با افزایش نرخ جرم و جنایت دست و پنجه نرم میکنند. محلات در سراسر کشور هزینههای رو به رشد را برای پاسخ به تماسهای ۹۱۱، نگهداری مهاجران غیرقانونی در زندانهای شهرستان و رسیدگی به عواقب فعالیتهای مجرمانه گزارش میدهند. این هزینه‌ها شامل مراقبت‌های پزشکی برای بازداشت شدگان، کالبد شکافی و حتی هزینه‌های دفن می‌شود که بنا بر گزارش‌ها، برخی از مراجع قضایی را مجبور به اجرای کاهش دستمزد کارکنان می‌کند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی