Asset 2

سرمایه‌گذاری ۹۵ میلیون دلاری بیل گیتس در بادلایت پس از تحریم توسط مردم آمریکا 

سرمایه‌گذاری بیل گیتس در شرکت آبجو سازی باد لایت
بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت، (Jemal Countess/Getty Images for TIME) و برند آبجوی باد لایت (Flickr/Roger W)

بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت، در بحبوحه کمپین تحریمی طولانی مدت علیه برند آبجوسازی مشهور «باد لایت» ده‌ها میلیون دلار در شرکت مادر این کمپانی آبجوسازی سرمایه‌گذاری کرده است. 

بنیاد بیل و ملیندا گیتس به تازگی بخشی از سهام «کمپانی انهایزر-بوش» که شرکت مادر آبجوسازی «باد لایت» است را به ارزش به ارزش حدود ۹۵ میلیون دلار خریداری کرده است. 

ماه‌ها پس از تحریم شرکت آبجوسازی «باد لایت» از سوی محافظه‌کاران پس از همکاری این شرکت با یک فعال تراجنسیتی در کمپینی تبلیغاتی، این سرمایه‌گذاری انجام شده است. 

بنیان‌گذار مایکروسافت که قبلاً گفته بود «آبجو مصرف نمی‌کند» در ماه‌های اخیر سهام سایر برندهای آبجو را نیز خریداری کرده است. رویترز گزارش داد که او اوایل سال جاری حدود یک میلیارد دلار از سهام هلدینگ آبجوسازی هلندی «هینیکن» را خریده است. 

پس از این سرمایه‌گذاری سارا سیمون، تحلیلگر مؤسسه مورگان استنلی ادعا کرد که «کمپانی انهایزر-بوش» با وجود تحریم‌هایی که علیه او شکل گرفته می‌تواند به سوددهی برسد. 

پس از آغاز تحریم آبجو «باد لایت» فروش این برند هر هفته با کاهش متوالی روبرو شد و بخش ایالات متحده «کمپانی انهایزر-بوش» چندین هفته پیش تأیید کرد که حدود ۳۰۰ کارمند شرکت را اخراج کرده است. 

این کمپانی اعلام کرد که درآمدش در ایالات متحده به دلیل کاهش فروش آبجو «باد لایت» ۱۰ درصد کاهش یافته است. 

همه چیز از آنجا شروع شد که شرکت آبجوسازی «باد لایت» یک قوطی آبجو تبلیغاتی که روی آن تصویر چهره دیلان مولوانی فعال تراجنسیتی نقش بسته بود برای این اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی ارسال کرد و او نیز عکس این قوطی آبجو را در تیک‌تاک و سایر شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. 

این اقدام تبلیغی با واکنش منفی بسیاری روبرو شد و چهره‌های محافظه‌کار نیز بر این مناقشه تأثیر گذاشتند، از جمله دونالد ترامپ، این شرکت آبجوسازی را متهم کرد که با فشار افراط‌گرایان چپ همراهی می‌کند. 

رئیس جمهور سابق آمریکا با انتشار پستی در شبکه اجتماعی « Truth» نوشت: «زمان آن رسیده است که چپ رادیکال را در بازی خود شکست دهیم. پوله که حرف می‌زند، الان وقتشه انهایزر-بوش این را بفهمد 

پس از استقبال از تحریم برند آبجو «باد لایت» در اوایل سال جاری، محافظه‌کاران و افراد دیگران برخی برندهای دیگر را نیز تحریم کردند. یکی از این شرکت‌ها فروشگاه زنجیره‌ای تارگت بود که به دلیل حمایت از جامعه «الجیبی‌تی» مورد تحریم قرار گرفت. 

فروشگاه زنجیره‌ای تارگت در ماه مه، تأیید کرد که پس از تحریم گستره‌ای که علیه این شرکت در رسانه‌های اجتماعی انجام شد، برخی از محصولات مخصوص کودکان «الجیبی‌تی» را از قفسه‌های فروش خود برداشته است. 

برخی از تحلیلگران اخیراً گفته‌اند که به دلیل موفقیت‌های اخیر، تحریم‌های بیشتری توسط مردم انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی