Asset 2

کانادا هم به اوکراین تانک می‌فرستد

(ANATOLII STEPANOV/AFP via Getty Images)
(ANATOLII STEPANOV/AFP via Getty Images)

وزیر دفاع کانادا اعلام کرد که کانادا چهار تانک جنگی «لئوپارد ۲» به اوکراین می‌فرستد.

«آنیتا آناند» وزیر دفاع کانادا، روز پنج‌شنبه ۶ بهمن‌ماه با بیان این مطلب در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «این تانک‌ها به اوکراین اجازه می‌دهد حتی بخش بیشتری از خاک خود را آزاد کرده و از مردمش در برابر تهاجم وحشیانه روسیه دفاع کند.»

او از تعداد کم تانک‌های ارسالی دفاع کرد و بابیان اینکه این فقط اقدامی نمادین نیست، افزود: «این موضوع نشان می‌دهد که ما تصمیم برای ارسال این تانک‌ها را در مدت کوتاهی گرفته‌ایم. این اقدامات ادامه دارد و مشارکتی مبتنی بر یک اقدام جمعی است.»

«آناند» در این کنفرانس خبری با اشاره به این‌که قرار است کشورهایی چون فنلاند و لهستان نیز از همین نوع تانک به اوکراین ارسال کنند، گفت: «این اقدامات نیاز به حمایت لجستیکی و پشتیبانی فنی همه ما دارد؛ کانادا به‌طور مستمر در این زمینه اقدام خواهد کرد و همچنین سربازان ما نیز برای آموزش سربازان اوکراینی به این کشور اعزام خواهند شد.»

این اقدام کانادا مدت کوتاهی پس‌ازآن صورت می‌گیرد که این کشور اعلام کرد ۲۰۰ نفربر زرهی «سناتور» را به اوکراین می‌فرستد و همچنین در خرید یک سیستم دفاع هوایی نیز به این کشور کمک خواهد کرد.

دولت آلمان به‌عنوان سازنده تانک‌های «لئوپارد ۲» به‌تازگی مجوز ارسال آن‌ها به اوکراین از سوی دیگر کشورها را صادر کرده است. به‌جز خود این کشور که وعده کرده ۱۴ عدد از این تانک‌ها را به اوکراین می‌فرستد، لهستان، فنلاند و کانادا دیگر کشورهایی هستند که از ارسال این تانک‌ها به اوکراین خبر داده‌اند. همچنین ایالات‌متحده آمریکا نیز در روزهای گذشته اعلام کرد ۳۱ تانک «آبرامز» را به اوکراین می‌فرستد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی