Asset 2

فرمانده نیروی هوافضای سپاه: هدف ما کشتن ترامپ و پومپئو است

امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاهSarda Amir Ali Hajizade
امیرعلی حاجی‌زاده (فرمانده نیروی هوافضای سپاه) (WIKIMEDIA)

امیرعلی حاجیزاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، مدعی شد هدف جمهوری اسلامی کشتن سربازان امریکایی نیست، بلکه به دنبال کشتن دونالد ترامپ، مایک پمپئو و کنت مکنزی است.

امیرعلی حاجیزاده با شرکت در یک برنامه تلویزیونی در توجیه حمله به پادگان خالی عین الاسد گفت: «اگر ما میخواستیم، میتوانستیم ۱۰۰۰ نفر از آمریکاییها را بکشیم، اما کشتن تعدادی سرباز هدف ما نبود؛ بلکه هدف ما کشتن دونالد ترامپ [رئیسجمهور پیشین آمریکا]، مایک پمپئو [وزیر خارجه دولت ترامپ] و کنت مکنزی [فرمانده سابق سنتکام] است

وی همچنین مدعی شد: «در همان شب حمله به پادگان عین الاسد، نیروهای آمریکایی به بیابان‌های اطراف منتقل شده بودند و ما می‌توانستیم آنها را مورد هدف قرار بدهیم، اما هدف ما از حمله به عین‌الاسد کشتن سربازهای آمریکایی نبود، ما خواستیم هیمنه آمریکا را بشکنیم.»

این در حالی است که پس از حمله به این پایگاه منابع خبری گزارش دادند که پیش از این حمله، جمهوری اسلامی از طریق منابع عراقی، آمریکا را از این حمله موشکی آگاه کرده بودند و تمام نیروهای این پایگاه تخلیه شده بودند.

در ادامه این برنامه فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین گفت که سپاه آماده بوده در صورت واکنش متقابل آمریکا، در مرحله اول با ۴۰۰ موشک پاسخ بدهد.

پس از کشتهشدن قاسم سلیمانی به دست نیروهای آمریکایی، سپاه در ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۸ با ۱۳ موشک بالستیک پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار عراق را هدف قرار داد و بنا بر گزارش پنتاگون، هیچ آمریکایی در این حمله کشته نشد و مقامات امنیتی عراق نیز از عدم تلفات نیروهای عراقی در این حمله خبر دادند.

چند ساعت بعد از این عملیات موشکی، سپاه یک فروند هواپیمای مسافربری را در نزدیکی تهران مورد هدف قرار داد و تمامی ۱۷۶ سرنشین این هواپیما جان باختند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی