Search
Asset 2

واکنش کاربران ایرانی به شکایت علیه تبلیغ لیوان فاطمه زهرا: استفاده از این اسامی را ممنوع کنید

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که تصاویری از لیوان‌هایی با عبارات «لیوان دهنی فاطمه زهرا» یا «قیافه فاطمه زهرا وقتی به لیوانش دست می‌زنی» در وب‌سایت دی‌جی کالا باعث شده است که دادستانی علیه این شرکت شکایت کند.
(Social Media/Epoch Times)

خبرگزاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی گزارش داده است که دادستانی تهران علیه دیجی کالا به دلیل «انتشار تصاویر توهین امیز به مقدسات» اعلام جرم کرده است.

پرونده قضایی علیه این شرکت در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شده است.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که تصاویری از لیوان‌هایی با عبارات «لیوان دهنی فاطمه زهرا» یا «قیافه فاطمه زهرا وقتی به لیوانش دست می‌زنی» در وب‌سایت دیجی کالا باعث شده که دادستانی علیه این شرکت شکایت کند.

این لیوان‌ها فقط به اسامی مذهبی محدود نیستند و با نام‌های مختلف افراد به فروش می‌رسند.

این خبر در شبکه ایکس نیز بازتاب داشته است. تعدادی از کاربران ایرانی با انتشار تصاویری از لیوان‌هایی با نام‌های مختلف می‌گویند که مشتریان مختلف این ماگ‌ها را می‌خرند، اگر کاربرد برخی نام‌ها «توهین به مقدسات اسلامی» به شمار می‌رود، پس باید استفاده از این اسامی برای نام‌گذاری افراد ممنوع شود.

برخی کاربران نیز از این موضوع با شوخی و طنز یاد می‌کنند.

کاربری به نام علیرضا نوشته است: «از فردا هر چی ماگ لیوان و.. با اسم‌های فاطمه، فاطمه زهرا، زینب و… هست جمع می‌کنند. شاید کار به تشکیل ستاد مبارزه با ماگ‌های توهین‌آمیز هم برسه.»

محمد نیز از دیگر کاربران ایکس در این‌باره نوشته است: «میلیون‌ها عدد کالا توی اون سامانه میاد و میره مگه میشه تو پیگیر این باشی که کی اسم لیوان رو گذاشته طرح فاطمه زهرا؟»

پیش از این نیز در مرداد ماه امسال، اداره نظارت بر اماکن، شرکت دیجی کالا را به دلیل استفاده از حجاب اختیاری تعدادی از کارکنانش پلمپ کرده بود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی