Search
Asset 2

اخبار متناقض از موفقیت حمله پهپادی به اسرائیل؛ تهران: خسارات فراوان بود/ تل‌آویو: موفقیت حملات جزئی بود

(EYAD BABA/AFP via Getty Images)
(EYAD BABA/AFP via Getty Images)

پس از رسیدن موج اول حمله پهپادی جمهوری اسلامی به اسرائیل، رسانه‌ها در هر دو کشور گزارش‌های متناقضی از موفقیت‌آمیز بودن این حملات منتشر کردند.

خبرگزاری‌های فارس و تسنیم که به سپاه وابسته هستند با انتشار تصاویری از پرواز پهپادها و موشک‌ها بر فراز شهرهای اسرائیل اعلام کردند که چندین فرودگاه و تأسیسات زیربنایی در اسرائیل مود هدف قرار گرفته و نابود شده است.

از سوی دیگر رسانه‌های اسرائیلی نیز به نقل از منابع امنیتی گزارش دادند که تنها یک نوجوان ۱۰ساله در این موج از حمله به شدت زخمی شده است.

جورزلیم پست نیز گزارش داد که دانیل هاکاری سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ موشک و هواپیمای بدون سرنشین از ایران به سمت اسرائیل شلیک شده است که اکثریت قریب به اتفاق آنها خارج از مرزهای این کشور رهگیری شده است.

او تایید کرد که یک پایگاه نظامی در جنوب اسرائیل مورد هدف قرار گرفته است اما تأکید کرد که خسارات جزئی بوده است و هیچ تلفاتی نداشته است. هاکاری همچنین تأکید کرد که حملات به اسرائیل به پایان نرسیده است.

در همین حال تایمز اسرائیل به نقل از یک منبع آگاه که نامی از او نبرد نوشت که «پاسخ قابل توجهی از سوی اسرائیل وجود خواهد داشت.»

حساب کاربری نتانیاهو به فارسی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر) نیز با انتشار تصویری از هواپیمای جنگنده اسرائیلی که برای پرواز آماده می‌شود نوشت: «این آغازی است بر پایان رژیم جمهوری اسلامی. با ما همراه باشید.»

از سوی دیگر منابع خبری گزارش دادند که اردن به هواپیماهای اسرائیلی اجازه داده که بر فراز این کشور پهپادها و موشک‌هایی که ایران شلیک شد رهگیری و منهدم کنند.
پیش از این گزارش شده بود که اردن در منهدم کردن پهپادهای جمهوری اسلامی با آمریکا و بریتانیا همکاری کرده است.

در همین حال محمد آشتیانی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی با انتشار یک توییت به زبان عبری نوشت: «هر کشوری که حریم هوایی یا قلمروی خود را به روی اسرائیل برای حمله به ایران باز کند، پاسخ قاطع ما را دریافت خواهد کرد.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی