Asset 2

ترامپ برای مقابله با کمپین انتخاباتی ران دیسانتیس به نمایشگاه بزرگ آیووا رفت 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، در یک رخداد نادر، برای تبلیغات انتخاباتی هر دو در نمایشگاه ایالت آیووا حضور یافته و با هواداران خود دیدار کردند.
ران دیسانتیس (کاندید حزب جمهوری خواه انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا)(Wikimedia) و دونالد ترامپ (کاندید حزب جمهوری خواه انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا) (Rawpixel) و پرچم آمریکا (Pexel)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، در یک رخداد نادر، برای تبلیغات انتخاباتی هر دو در نمایشگاه ایالت آیووا حضور یافته و با هواداران خود دیدار کردند. 

در حالی که ران دیسانتیس به همراه خانواده‌اش با رهبران و فعالان جمهوری‌خواه ایالت آیووا در نمایشگاه بزرگ این ایالت در ۱۲ اوت دیدار می‌کرد، ترامپ به همراه ۱۲ نماینده کنگره ایالتی فلوریدا در بخش دیگری از این نمایشگاه در جمع هوادارانش حاضر شد. 

بر اساس تصاویری که منتشر شده هنگامی که ران دیسانتیس در حال عبور از میان جمعیت در این نمایشگاه بود عده‌ای از حامیان رئیس جمهور سابق آمریکا شعار «ما ترامپ را می‌خواهیم» و «ما ترامپ را دوست داریم» سر دادند. 

همچنین در اقدامی دیگر، یک هواپیما با بنری که روی آن نوشته شده بود «دوست‌داشتنی باش، ران» بر فراز نمایشگاه پرواز کرد. مشخص نیست این اقدام با سفارش چه کسی انجام شده است. 

اقدامات انجام شده توسط ترامپ و واکنش بسیار مثبت به آن می‌تواند به عنوان یک یادآوری واضح به آقای دیسانتیس تلقی شود که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که هم در آیووا و هم به طور ملی، پشت سر رئیس‌جمهور سابق  قرار دارد. 

نتایج نظرسنجی که نیویورک تایمز با کمک یک مؤسسه دیگر برگزار و در اوایل ماه میلادی جاری منتشر شد نشان می‌دهد که ترامپ در میان جمهوری‌خواهان ۴۴ درصد حامی دارد و در مقابل ۲۲ درصد نیز از دیسانتیس حمایت می‌کنند. 

مؤسسه افکارسنجی Cygnal نیز در ۱۰ اوت نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می‌داد که در سطح ملی ۵۳ درصد جمهوری‌خواهان از ترامپ حمایت می‌کنند و دیسانتیس که رقیب اصلی ترامپ محسوب می‌شود تنها ۱۰ درصد حامی دارد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی