Search
Asset 2

هیلاری کلینتون: حامیان حماس چشم‌ خود را روی جنایات علیه زنان اسرائیلی بسته‌اند

حماس چشم‌ خود را روی جنایاتش علیه زنان اسرائیلی بسته‌اند
هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق ایالات متحده، در شهر نیویورک در ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲ سخنرانی می‌کند. (Angela Weiss/AFP via Getty Images)

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا، روز دوشنبه از حامیان حماس به‌دلیل نادیده گرفتن جنایات این گروه تروریستی علیه زنان اسرائیلی انتقاد کرد.

کلینتون که در یک نشست سازمان ملل از طریق ویدئو از راه دور صحبت می‌کرد، نادیده گرفتن گزارش‌های تجاوز جنسی را «ظالمانه» خواند.

کلینتون گفت: «سازمان‌ها، دولت‌ها و افرادی که متعهد به آینده‌ای بهتر برای زنان و دختران هستند، مسئولیت محکوم کردن خشونت علیه زنان را دارند… این ظالمانه است که برخی از مدعیان عدالت چشم و قلب خود را به روی قربانیان حماس می‌بندند.»

این مقام سابق آمریکایی خاطرنشان کرد که «زنان در هر دو طرف درگیری کنونی در خاورمیانه مدتهاست برای صلح عادلانه و پایدار تلاش کرده‌اند.»

کلینتون ادامه داد: «من همراه با زنان اسرائیلی که عزیزانشان را بر اثر حملات تروریستی از دست داده‌اند، غمگین شده‌ام، اما باور نمی‌کنم که صلح غیرممکن است… من با زنان فلسطینی که از درگیری‌های دهه‌های گذشته رنج فراوانی دیده‌اند، اما آرزوی آینده‌ای صلح‌آمیز را در سر می‌پرورانند، صحبت کرده‌ام و به آنها گوش داده‌ام.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی