Search
Asset 2

به گفته  فعال سابق دگرباشان جنسی، انگیزه‌های مخفی «خطرناکی» پشت جنبش تراجنسیتی است

حمایت از تراجنسیتی در بلندمدت برای آن‌ها پول بیشتری به ارمغان خواهد آورد
در 11 مه 2016 یک علامت خنثی از نظر جنسیت در خارج از سرویس بهداشتی در Oval Park Grill در دورهام، N.C. نصب شده است.(Sara D. Davis/Getty Images)

به گفته فعال حقوق بانوان، کِی یَنگ (Kay Yang)، شرکت‌ها علی‌رغم مخالفت مصرف‌کنندگان، باور دارند که حمایت از تراجنسیتی در بلندمدت برای آن‌ها پول بیشتری به ارمغان خواهد آورد چون با موافقت نهادهای قدرتمند نظارتی در جهان همراه است.

او گفت این فشار بخشی از جنبشی فلسفی است که هدف آن مهیا ساختن امکان ایجاد تغییرات در بدن انسان با عمل تغییر جنسیت، پیشرفت‌های تکنولوژیکی و موارد دیگر است. و شرکت‌ها نیز به دنبال به دست گرفتن بخشی از این صنعت پررونق و سریع‌الرشد هستند.

ینگ با اطمینان از فشار موجود برای ایجاد مقبولیت برای جنبش تراجنسیتی می‌گوید. او این فرقه را از درون دیده است.

ینگ گفت پیش از آن که با انزجار این عرصه را ترک کند، یک فعالِ دگرباش آتشین بود. رئیس او برای ترویج مقبولیت تراجنسیتی در جامعه، بودجه می‌گرفت. این پول از داخل ایالات متحده و خارج می‌آمد.

او هم‌اکنون که می‌بیند خیل عظیمی از شرکت‌ها علی‌رغم خشم مصرف‌کنندگان، کمپین‌های تبلیغاتی خود را برای ستایش تراجنسیتی راه انداخته‌اند، هشدار خود را اعلام می‌دارد.

او گفت بدون شک برخی شرکت‌ها اکنون در ضرر هستند ولی همین شرکت‌ها باور دارند این کار در بلند مدت ارزشش را خواهد داشت.

ینگ به اپک تایمز گفت: «این پول برای آن‌ها هیچی نیست. به آن شرکت‌ها وعده داده‌اند که ‘شاید الان کمی ضرر ببینید، اما در اقتصاد جدید جبران خواهد شد و همچنان پابرجا خواهید ماند. و ترتیبی می‌دهیم تا تمامی کسب و کارهایی که همراهی نمی‌کنند، از دور خارج شوند’.»

به گفته او، این کار یک تلاش سازمان‌دهی‌شده است، یک دسیسه که شرکت‌های بین‌المللی مانند مجمع جهانی اقتصاد آن را ترویج می‌دهند.

ینگ می‌گوید به همین دلیل است که دولت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای غیرانتفاعی با یکدیگر متحد شده‌اند تا برای جنبش تراجنسیتی در میان مردمی که  عمدتاً مخالف آن هستند، مقبولیت ایجاد کنند.

کتاب‌های کودکان و خانه‌های شیرینی زنجفیلی در فروشگاه تگزاس
کتاب‌های کودکان درباره موضوع تراجنسیتی در فروشگاه تارگت در تگزاس در ۲۴ مه ۲۰۲۳ در قفسه فروشگاه قرار گرفته است. (Darlene McCormick Sanchez/The Epoch Times)

بازگشت به واقعیت

ینگ گفت وقتی فهمید جنبش دگرباشان جنسی به دنبال هدایت کودکان به سمت پذیرش برخی عقاید جنسی و نرمالیزه کردن ایده فعالیت‌های جنسی بوده، فعالیت خود را متوقف کرده است. به گفته او، آن‌ها بچه‌ها را آموزش می‌دادند.

او می‌گوید وحشت این ماجرا زمانی وجودش را فرا گرفت که فهمید یک مرد که خود را نزد دوستانش ترنس معرفی کرده، با یک پسر ۱۶ ساله رابطه جنسی داشته است و هیچ کسی از این بابت نگران نشد.

او گفت به علت ترس از تلافی، نمی‌تواند جزئیات را به‌طور عمومی بیان کند، اما توانست سوابق کیفری عمومی آن مرد را به خبرنگار اپک تایمز نشان دهد. اپک تایمز تایید کرد که آن مرد در لیست متجاوزان جنسی قرار دارد.

ینگ در ادامه گفت این موضوع او را به «واقعیت برگرداند.» او چاره‌ای نداشت جز این که قبول کند آموزش کودکان توسط دگرباشان واقعیت دارد.

او که حامی اهداف دگرباشان بود، از آن‌ها بیزار شد.

برای او اصلا جای تعجب ندارد که برندهای آمریکایی از جمله تارگت، باد لایت و آدیداس علی‌رغم خشم گسترده مصرف‌کندگان، تراجنسیتی را در محصولات و تبلیغاتشان ستایش می‌کنند.

او گفت انگیزه شرکت‌ها برای حمایت از تراجنسیتی بسیار فراتر است. انگیزه این شرکت‌ها در تمایلشان به کمک به «انقلاب صنعتی چهارم» است که بیولوژی انسان را با فناوری ساخته دست بشر ادغام کرده و راه‌های بی‌شماری را برای سودآوری به همراه می‌آورد.

او گفت، مقبولیت گسترده تراجنسیتی در جامعه به پیشبرد این کار کمک می‌کند. «به همین شکل مشغول طرح‌ریزی برای تسخیر کل بشر هستند.»

راهپیمایی فعالان طرفدار تراجنسیتی
فعالان طرفدار تراجنسیتی در ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ در خارج از بیمارستان کودکان بوستون در بوستون، ماساچوست راهپیمایی کردند. (JOSEPH PREZIOSO/AFP via Getty Images)

کسب درآمد از بدن انسان

او گفت عمل تغییر جنسیت، هورمون‌های جنسی و کاشت سینه تنها آغاز ماجراست.

«تغییر» بدن انسان با فناوری «فراانسانی یا ترنس‌هیومنیسم» نام دارد؛ یعنی فراتر از انسان.

ینگ گفت تراجنسیتی یاد می‌دهد بین روح و جسم یک مرز اساسی وجود دارد. تراجنسیتی می‌گوید اگر روح یا ذهن یک مرد، زن باشد، می‌توان بدن او را تغییر داد تا ظاهری زنانه پیدا کند. همین ادعا درباره بانوان نیز صادق است.

ینگ گفت این رویه امکان فروش ابزار ویژه تغییر بدن انسان را فراهم می‌کند و به سرعت در حال تبدیل به یک صنعت جهانیست.

حتی هم‌اکنون نیز پزشکان مشغول طراحی اولین عمل پیوند رحم داخل بدن یک مرد هستند. به باور آن‌ها، این عمل باعث می‌شود مرد بارداری و زایمان با عمل سزارین را تجربه کند.

هک زیستی بدن انسان

ینگ می‌گوید علاوه بر این، جنبش فراانسانی مروج «هک زیستی یا بیوهکینگ» است که به قرار دادن ایمپلنت‌های تکنولوژی در داخل بدن انسان اطلاق می‌شود.

ینگ گفت: «بدن خود را بسازید. جنسیت خود را بسازید. آن‌ها بچه‌های کم سن و سال را آماده می‌کنند. به آن‌ها یاد می‌دهند این مسئله را بپذیرند. در قدم بعد می‌توانید در مغزتان و بازویتان ایمپلنت بگذارید. تکنولوژی به دولت اجازه می‌دهد تولید مثل و جمعیت را کنترل کند. ما را به سمت این تفکر هول می‌دهند که تولید مثل و تولد فرزند می‌تواند بدون پدر و بدون مادر رخ دهد. و شکل طبیعی تولید مثل را در حدی می‌خواهند جایگزین کنند که کنترل تمام و کمال نحوه تولید مثل انسان را داشته باشند و آن را در آزمایشگاه تغییر دهند.»

شاید تخیلی به نظر برسد. اما شرکت‌هایی مانند نورالینک به دنبال برقراری ارتباط مغز انسان با کامیپوتر هستند. مارک زاکربرگ در نامه‌ای در سال ۲۰۲۱ گفت متاورس فیسبوک قصد دارد یک دنیای مجازی با ظرفیت یک میلیارد انسان بسازد.

شرکت‌هایی مانند سایبورگ نِست به دنبال راه‌های قرار دادن تکنولوژی به‌صورت ایمپلنت در بدن انسان برای القای حواس و توانایی‌های جدید هستند. و ترنسِ میلیونر، مارتین روتبلات، در تلاش برای جداسازی کامل انسان از جسم خود با نرم‌افزار برای ساخت «فایل‌های ذهن» است. این فایل‌ها در تئوری می‌توانند بدون نیاز به مغز یا جسم، ذهن انسان را ثبت و ضبط کنند.

مجمع جهانی اقتصاد طی ویدویی اعلام کرد تا سال ۲۰۳۰ «هیچ مایملکی نخواهید داشت و شاد خواهید بود.»

در این ویدیو به برخی ادعاهای خوشبینانه مانند فناوری‌های جدیدی اشاره شد که می‌توانند برای افراد نیازمند، عضو جایگزین بسازند.

همچنین در این ویدیو پیش‌بینی شده بود که تغییرات اقلیمی منجر به آوارگی ۱ میلیارد انسان خواهد شد و «ایالات متحده، ابرقدرت برتر دنیا نخواهد ماند.»

گوشت به یک «تفریح خاص» تبدیل خواهد شد و «ارزش‌های غربی تا حد شکست مورد آزمایش قرار خواهند گرفت و مردم همه چیز را اجاره خواهند کرد و هیچ مایملکی نخواهند داشت.»

ینگ گفت همین امر را می‌توان در بدن انسان نیز پیاده کرد. با ایمپلنت‌های تکنولوژی، شاید بزودی بدن مردم نیز اجاره‌ای شود.

مجمع جهانی اقتصاد گفت این دیدگاه یک پیش‌بینی است، نه یک هدف.

ینگ گفت فعالیت‌های تراجنسیتی یک تهدید بزرگ برای انسانیت است چون یکپارچگی بدن انسان را تهدید می‌کند. او که زمانی حامی سرسخت این جنبش بود، اکنون علیه آن خیزش کرده است.

«این مسئله بسیار بسیار خطرناک است.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی