Search
Asset 2

کشته شدن هشت نفر در حمله هوایی پاکستان به شرق افغانستان

طالبان روز دوشنبه اعلام کرد که پاکستان دو حمله هوایی در خاک افغانستان انجام داد که در آن پنج زن و سه کودک کشته شدند و سخنگوی طالبان این حملات را نقض حاکمیت کشور دانست.
جنگنده پاکستان (Pinterest @dimitrivrett)

طالبان روز دوشنبه اعلام کرد که پاکستان دو حمله هوایی در خاک افغانستان انجام داد که در آن پنج زن و سه کودک کشته شدند و سخنگوی طالبان این حملات را نقض حاکمیت کشور دانست.

ذبیح الله مجاهد در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه در این حملات پنج زن و سه کودک در ولایات مرزی خوست و پکتیکا در شرق کشور کشته شدند، عنوان کرد که امارت اسلامی افغانستان به کسی اجازه نمی‌دهد که امنیت را در خاک افغانستان به خطر بیاندازد.

بر اساس گزارش رویترز، این حملات پس از حمله روز شنبه شبه نظامیان ناشناس به یک پست نظامی در پاکستان و کشته شدن هفت نیروی امنیتی این کشور رخ داده است.

اگرچه هنوز مشخص نیست که چه چیزی باعث این حمله شده است، مقامات دولتی و امنیتی پاکستان می‌گویند که چنین حملاتی در ماه‌های اخیر افزایش یافته و طالبان پاکستان (TTP) مسئولیت بسیاری از این حملات را پذیرفته است.

مقامات پاکستان: حملات اخیر شبه‌نظامیان از خاک افغانستان صورت گرفته است

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، روز شنبه بیست‌ششم اسفندماه، هفت نظامی پاکستانی در جریان حمله انتحاری چند مهاجم به یک پاسگاه نظامی در نزدیکی مرز افغانستان کشته شدند.

ارتش پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «تروریست‌ها خودرویی پر از مواد منفجره را به پاسگاه کوبیدند و به دنبال آن نیز حملات انتحاری متعددی انجام شد. این حملات در مجموع منجر به فروریختن بخشی از ساختمان شد. همچنین در درگیری‌ها و تبادل آتش میان دو طرف یک سرهنگ ۳۹ ساله و یک سروان ۲۳ کشته شدند.»

ارتش پاکستان تصریح کرده بود که شش فرد مهاجم نیز در جریان این حمله کشته شده‌اند.

در حالی که مقامات پاکستان می‌گویند که این حملات از خاک افغانستان انجام شده، طالبان اجازه استفاده از خاک افغانستان توسط شبه‌نظامیان را رد کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در بیانیه گفته است که پاکستان نباید به دلیل عدم کنترل، بی‌کفایتی و مشکلات در قلمرو خود، افغانستان را مقصر بداند. چنین حوادثی می تواند عواقب بسیار بدی داشته باشد که در کنترل پاکستان نخواهد بود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی