Search
Asset 2

امانوئل مکرون از اسرائیل خواست که بمباران و کشتار غیرنظامیان در غزه را متوقف کند 

امانوئل مکرون از اسرائیل خواست که بمباران غزه را متوقف کند
امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه (Ludovic Marin/AFP via Getty Images)

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه به رسانههای بریتانیایی گفت: «اسرائیل باید بمباران غزه و کشتار غیرنظامیان را متوقف کند.» 

ماکرون در مصاحبه‌ای که اواخر روز جمعه با بی‌بی‌سی داشت، گفت که بمباران هیچ توجیهی ندارد و افزود که آتش‌بس به نفع اسرائیل خواهد بود. 

او گفت که فرانسه «به وضوح» اقدامات «تروریستی» حماس را محکوم میکند، اما با وجود به رسمیت شناختن حق اسرائیل برای محافظت از خود، «ما از آنها میخواهیم که این بمباران را در غزه متوقف کنند.» 

رئیس‌جمهور فرانسه در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد رهبران دیگر – از جمله در ایالات متحده و بریتانیا – به درخواست‌های او برای آتش‌بس بپیوندند، گفت: «امیدوارم که این کار را انجام دهند.» 

واشنگتن از حمایت از درخواست‌ها برای آتش‌بس کامل امتناع کرده است، در عوض از توقف‌های کوتاه مدت در نبرد برای کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه حمایت می‌کند. 

حماس در ۷ اکتبر حمله غافلگیرانهای به اسرائیل انجام داد که در آن ۱۲۰۰ نفر کشته شدند. به گفته مقامات بهداشتی غزه، بمباران‌ها و حملات زمینی شدید اسرائیل از آن زمان تاکنون بیش از ۱۱۰۰۰ فلسطینی را کشته است. 

تل آویو با درخواستهای فزایندهای برای خویشتنداری مواجه شده است، اما گفته است که حماس از آتش بس برای تقویت مواضع خود استفاده خواهد کرد. 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در بیانیهای در پاسخ به اظهارات مکرون گفت که رهبران جهان باید حماس را محکوم کنند نه اسرائیل. 

نتانیاهو گفت: «این جنایاتی که حماس امروز در غزه مرتکب می‌شود، فردا در پاریس، نیویورک و هر جای دنیا انجام خواهد شد 

مصاحبه مکرون با بی بی سی یک روز پس از برگزاری کنفرانس بشردوستانه درباره غزه در پاریس پخش شد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی