Search
Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی: راه حل امنیت پایدار در خاورمیانه پایان دادن به جمهوری اسلامی است 

شاهزاده رضا پهلوی تنها راه حل امنیت و صلح پایدار برای مردم خاورمیانه و کل جهان، حمایت از مردم ایران است که برای پایان دادن به جمهوری اسلامی دانست
شاهزاده رضا پهلوی (Eva Hambach/AFP/Getty Images)

شاهزاده رضا پهلوی عنوان کرد که تنها راه حل امنیت و صلح پایدار برای مردم خاورمیانه و کل جهان، حمایت از مردم ایران است که برای پایان دادن به جمهوری اسلامی می‌جنگند. 

شاهزاده رضا پهلوی که به همراه برخی سیاستمداران آمریکایی در یکی از برنامه‌های تلویزیون فاکس نیوز در مورد اتفاقات غزه حضور یافته بود گفت که به منظور برقراری صلح و ثبات در خاورمیانه، به جای جنگیدن با شاخک‌ها باید چشم اختاپوس جمهوری اسلامی را درآورد. 

او عنوان کرد که رژیم جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل بر ذهنیت رفاه و توسعه بنا نشده است بلکه بر اساس زیاده‌خواهی و صدور یک جهان‌بینی مبتنی بود که هزینه آن را بر شهروندان ایرانی تحمیل کرد. 

شاهزاده رضا پهلوی، اضافه کرد که به همین دلیل جمهوری اسلامی کل منابع در دسترس خود را صرف تداوم سرکوب در داخل کشور و «کارزار ترور و بی‌ثباتی» در بیرون مرزهایش کرده است. 

او تأکید کرد که آنچه امروز در نتیجه اقدامات جمهوری اسلامی اتفاق می‌افتد، نشانه‌ای از این «سرطان» است که از تهران آغاز شد. 

شاهزاده رضا پهلوی گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی را به شاخک‌های اختاپوس تشبیه کرد و گفت: «اگر می‌خواهید این سرطان را علاج کنید، باید چشم اختاپوس جمهوری اسلامی را از حدقه دربیاورید و به جنگیدن با شاخک‌ها بسنده نکنید 

او ادامه داد که حکومت جمهوری اسلامی در حال آزمایش عزم اسرائیل و بقیه جهانیان است که متوجه شود تا چه اندازه می‌تواند به اهداف خود برسد، اهدافی که به گفته او قطعاً صلح و ثبات نیست. 

شاهزاده رضا پهلوی همچنین اضافه کرد که جمهوری اسلامی به شدت از ایده صلح میان اسرائیل و عربستان سعودی در چارچوب توافق‌های ابراهیم احساس تهدید کرده و با تروریسم و خرابکاری در روند صلح اخلال ایجاد شد. 

او راه مقابله با جمهوری اسلامی را اعمال «فشار حداکثری»، مسدودکردن دارایی‌ها آزادشده، افزایش تحریم‌ها، افزودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی اروپاییان، و پشتیبانی از نبرد میان شهروندان ایرانی در برابر جمهوری اسلامی دانست. 

شاهزاده رضا پهلوی تصریح کرد که اکنون تروریسم در جریان است و تا زمانی که عناصر جمهوری اسلامی وجود دارند، منطقه شاهد صلح و ثبات نخواهد بود و «در نهایت، راه‌حل در تهران و تغییر رژیم است 

او در این برنامه تلویزیونی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با قطر گفت تا جایی که می‌داند قطری‌ها این گفته را که شش میلیارد دلار پول آزادشده ایران مجدداً مسدود شده، رد کرده‌اند. او یادآور شد این پول تنها «قطره‌ای از اقیانوسی است» که جمهوری اسلامی ممکن است به آن دسترسی پیدا کند. 

شاهزاده رضا پهلوی تأکید کرد که اگر جمهوری اسلامی به دارایی‌های مسدود شده مردم ایران دسترسی پیدا کند، توانایی تداوم «کارزار حمایت از نیروهای نیابتی‌هایش» را خواهد یافت و آن را برای مردم ایران خرج نخواهد کرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی