Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی: اسلام افراطی یک بیماری است و راه‌حل صلح پایدار در منطقه پایان دادن به این ایدئولوژی است 

شاهزاده رضا پهلوی زمان آن رسیده است که آستین‌ها را بالا بزنیم و این گذار (از جمهوری اسلامی) را به بهترین شکل انجام دهیم.
شاهزاده رضا پهلوی (Twitter)

شاهزاده رضا پهلوی روز سه‌شنبه ۱۶ آبان (۷ نوامبر) در گفت‌وگو با پیرس مورگان مجری بریتانیایی، اسلام افراطی و افراط گرایی را یک بیماری توصیف کرد که «باید به‌طور ریشه‌‌ای درمان شود» و گفت بجای پرداختن به عوارض آن «باید جلوی اسلام افراطی در منشأ آن گرفته شود و هرچه زودتر به آن بپردازیم جلوی مصائب بیشتری گرفته می‌شود.» 

شاهزاده رضا پهلوی درباره خطر اسلام‌گرایی افراطی در جهان گفت: «این روزها صدای شوم اسلام‌گرایان افراطی را می‌شنویم که امیدوارند به اکثریت دست یابند و می‌خواهند آینده‌ متفاوت دلخواه خود را در کشورهایی حتی در اروپا رقم بزنند.» 

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه تاکید کرد که از نظر حقوق بشر و امنیت لازم است که این مشکل به صورت ریشه‌ای حل شود و راه حل را «تنها از بین رفتن جمهوری اسلامی» دانست. 

شاهزاده رضا پهلوی درباره نقش جمهوری اسلامی در تنش‌های منطقه‌ای گفت: «انقلاب در ایران که کشور من را به گروگان گرفت، با حمایت از تروریسم و جنگ‌افروزی، موجی از افراط‌گرایی [را] به راه انداخت. اکنون با چنین سابقه‌ای، نباید از افزایش تنش تعجب کنیم. این نشان می‌دهد که باید خود بیماری را درمان کنیم و به این ایدئولوژی پایان دهیم تا بتوانیم به صلح پایدار برای منطقه و جهان برسیم.» 

شاهزاده رضا پهلوی همچنین در پاسخ به سوالی درباره نقش جمهوری اسلامی در حمله حماس به اسرائیل گفت که آویزان کردن بنرهای فلسطینی روی برخی ساختمان‌های عمومی در تهران پس از حمله و همچنین دیدار مقام‌هایتهران با مقام‌هایحماس، تصادفی نیست، بلکه باید برنامه‌ریزی‌شده باشد. 

شاهزاده رضا پهلوی با «پدر‌خوانده تروریسم» توصیف کردن رژیم جمهوری اسلامی گفت که باید به این نکته توجه کرد که حمایت‌ها از حماس از تهران می‌آید و آن‌ها نیز این موضوع را انکار نمی‌کنند. 

او همچنین گفت که آنچه مردم ایران می‌خواهند با آنچه رژیم جمهوری اسلامی می‌خواهد متفاوت است و جامعه جهانی و رسانه‌ها باید بین مردم ایران و جمهوری اسلامی تفکیک قائل شوند. 

شاهزاده رضا پهلوی همچنین درباره تغییر رژیم در ایران گفت که «فرمول من برای تغییر رژیم در ایران مبتنی بر حاکمیت و اراده آزاد مردم است. روند تغییر در ایران باید به این شکل باشد که اطمینان حاصل کنیم که پس از فروپاشی رژیم به یک رژیم دموکراتیک گذر کنیم 

شاهزاده رضا پهلوی همچنین تاکید کرد که «معتقدم راه‌حل در ایران تغییر رژیم است و این رژیم هرگز رفتار خود را تغییر نخواهد داد 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی