Asset 2

دو سینماگر مشهور بلژیکی: جشنواره فجر ویترین رژیم دیکتاتوری است فیلم ما را از آن خارج کنید

(ATTA KENARE/AFP via Getty Images)
ژان پیر داردن و لوک داردن
(ATTA KENARE/AFP via Getty Images) ژان پیر داردن و لوک داردن

ژان پیر و لوک داردن، برادران سینماگر مشهور بلژیکی، جشنواره فیلم فجر را ویترین رژیم دیکتاتوری خواندند و خواهان خارجکردن فیلم خود از این جشنواره شدند.

این دو برادر سینماگر بلژیکی با انتشار پستی اینستاگرامی اعلام کردند بهتازگی مطلع شدهاند که فیلم آنها به نام «توری و لوکیتا» در جشنواره فجر شرکت داده شده است.

برادران داردن که فیلمشان جوایز متعددی را در جشنواره کن از آن خود کرده، در ادامه این پست اینستاگرامی جشنواره فجر را ویترین یک رژیم دینی دیکتاتور و آدمکش خوانده و خواهان خارجکردن فیلم خود از این جشنواره شدند.

این دو فیلمساز در این پیام عنوان کردند که در کنار تمام کسانی که با این رژیم مبارزه میکنند ایستاده و به شجاعت آنها درود میفرستند.

پیشتر تعدادی از سینماگران ایرانی که در میان آنها چهرههای شناخته شدهای مانند علی نصیریان، کیومرث پوراحمد، هانیه توسلی، باران کوثری، علی مصفا و مانی حقیقی حضور دارند، در اعتراض به سرکوب خونبار اعتراضات اخیر، جشنواره حکومتی فجر را تحریم کرده بودند.

امروز نیز حسین رضوی صالحی، تهیهکننده فیلم سینمایی «۴۸ ساعت»، از نمایش این فیلم در جشنواره امسال انصراف داد و در نامهای به دبیر جشنواره فجر نوشت: «با احترام به خون شهیدان گمنام انصراف خود را از اکران فیلم «۴۸ ساعت» در جشنواره امسال اعلام میکنم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی