Asset 2

انفجار و آتش‌سوزی در پالایشگاه بندرعباس یک کشته بر جای گذاشت 

انفجار و آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت بندرعباس
(Public Domain)

به دنبال انفجار و آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت بندرعباس، یک نفر کشته و چهار نفر نیز زخمی شدند. 

هرچند این آتش‌سوزی در روز جمعه رخ داد؛ اما روابط‌عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس امروز خبر آن را منتشر کرد و اعلام کرد یکی از مصدومان این حادثه جان‌باخته است. 

روابط‌عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس مدعی شد که به دنبال «تعمیرات اضطراری برنامه‌ریزی‌شده در یکی از واحدهای فرایندی پالایشگاه نفت بندرعباس» حادثه‌ای رخ داد که باعث مصدوم شدن ۵ نفر شد که یکی از آنها جان باخت. 

اما وب‌سایت باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی جزئیات بیشتری از این حادثه منتشر کرد و نوشت در واحد ۱۸ پالایشگاه نفت بندرعباس انفجار و آتش‌سوزی رخ داده است. 

به گفته این وب‌سایت دو نفر از ۵ نفری که در این آتش‌سوزی دچار سوختگی شدند به علت سوختگی بالای ۷۰ درصد به بیمارستان سوختگی شیراز اعزام شدند اما یکی از آنها در این بیمارستان جان باخت و حال مصدوم دیگر نیز وخیم است. 

هرچند روابط‌عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس علت این حادثه را اعلام نکرد اما باشگاه خبرنگاران نشت گاز و اتصال برق را عامل این انفجار عنوان کرد. 

کمتر از ۲ ماه پیش نیز حریق گسترده‌ای در پالایشگاه نفت آفتاب بندرعباس در غرب این شهر رخ داد. اورژانس این شهر در همان زمان اعلام کرد که از ۵ مخزن هم‌جوار هم دو مخزن منفجرشده و آتش‌سوزی گسترده‌ای رخ داده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی