Search
Asset 2

درخواست فرانسه برای اجباری شدن تست کرونای مسافران چینی در اتحادیه اروپا

(Paul Kane/Getty Images)
(Paul Kane/Getty Images)

در پی افزایش شمار مبتلایان به کرونا در چین، فرانسه از تمامی کشورهای اتحادیه اروپا خواست تا آزمایش کرونا را برای تمام مسافرانی که از چین عازم اتحادیه اروپا هستند، الزامی کنند.

فرانسوا براون، وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرد مسافرانی که از چین می‌آیند برای ورود به فرانسه باید آزمایش کرونا منفی را ارائه دهند که کمتر از ۴۸ ساعت از آن گذشته است. الزام به آزمایش باید صرف‌نظر از اینکه مسافران با یک پرواز مستقیم یا با توقف در فرانسه فرود می‌آیند اعمال شود.

علاوه بر این، آزمایش‌های تصادفی PCR قرار است از روز یکشنبه در هنگام ورود از چین به فرانسه انجام شود.

وزیر بهداشت فرانسه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: فرانسه برای اعمال این روش در سراسر اتحادیه اروپا تلاش خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه یک مسافر از مبدا چین که مبتلا به کرونا است می‌تواند به یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا برود و از آنجا بدون کنترل به فرانسه سفر کند، گفت: به همین دلیل است که ما در سراسر اتحادیه اروپا باید هماهنگ باشیم تا کارآمدی بالاتر رود.

پیش از این و در هفته گذشته دولت ایتالیا نیز خواهان اجباری شدن تست کرونا برای همه مسافران ورودی از مبدا چین به اتحادیه اروپا شد، اما این اتحادیه درخواست ایتالیا برای آزمایش کرونا از مسافران چینی را رد کرد.

در حال حاضر، ایتالیا، اسپانیا، بریتانیا و فرانسه از مسافرانی که از چین به این کشورها می‌آیند می‌خواهند، نتیجه منفی تست کرونای خود را ارائه کنند که کمتر ۴۸ ساعت از آن گذشته باشد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی