Asset 2

بیمارستان‎های غزه با نزدیک شدن نیروهای اسرائیلی آژیرخطر به صدا درآوردند

بمباران شدید و حضور خودروهای نظامی در مجاورت تعدادی از بیمارستان‌ها غزه
(Wikimedia)

مقامات بهداشتی محلی و ساکنان غزه از بمباران شدید و حضور خودروهای نظامی در مجاورت تعدادی از بیمارستانها خبر دادند. 

دولت اسرائیل از طریق پلت فرم‌های شبکه‌های اجتماعی‌اش با انتشار ویدیویی از سلاح در دست یکی از حاضران در محوطه داخلی یک بیمارستان در غزه می‌گوید که حماس در بین بیماران و کسانی که به دنبال سرپناه به «بیمارستان اندونزی» رفته‌اند، حضور دارد.  

ارتش اسرائیل در تازه‌ترین رویدادهای جنگ غزه گزارش داده است که تعدادی از نیروهای حماس موسوم به «نخبه» که در کشتار هفتم اکتبر به اسرائیل شرکت داشتند، را هدف حمله قرار داده‌اند. احمد موسی، فرمانده گروهان نخبه و عمرالهندی، یکی از فرماندهان حماس که در جبالیای غربی پنهان شده بودند، از جمله کشته‌شدگان هستند.  

ان‌بی‌سی گزارش می‌دهد که بیش از ۱.۶ میلیون نفر در غزه آواره شدهاند و مقامات بهداشتی غزه میگویند که حدود ده هزار و هشتصد نفر در این شهر کشته شدهاند. 

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از موافقت اسرائیل با توقف روزانه چهار ساعته جنگ در بخش‌هایی از شمال غزه استقبال کرد و آن را گامی در جهت درست نامید. در چند روز اخیر ده‌ها هزار غیرنظامی، غزه را از طریق یک مسیر امن مشخص شده توسط اسرائیل، ترک کرده‌اند. ایالات متحده می‌گوید که برای محافظت از فلسطینیها باید اقدامات بیشتری انجام شود.   

مارگارت هریس، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت که بیمارستان الشفا در معرض بمباران قرار دارد و بیست بیمارستان در منطقه محاصره شده از کار افتاده‌اند.  

دفتر کمکهای بشردوستانه سازمان ملل نیز اعلام کرده است که مشکلاتی برای دریافت کمک‌ها به غزه از طریق گذرگاه رفح وجود دارد، چون این مسیر برای عابران پیاده طراحی شده است و برای کامیون‌ها مناسب نیست. حدود ۶۵ کامیون حامل مواد غذایی، دارو، لوازم بهداشتی و آب و هفت آمبولانس روز چهارشنبه از مصر به سوی غزه فرستاده شدند.  

دولت اسرائیل اعلام کرده است که نیروهای پدافند هوایی این کشور، هزاران موشک را رهگیری و منهدم کرده‌اند و با ورود نیروهای زمینی به نوار غزه، تعداد موشکهای پرتاب‌شده به سوی اسرائیل کاهش قابل توجهی داشته است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی