Asset 2

ربوده و احتمالاً کشته شده: دختر ۲۲ ساله آلمانی در دستان حماس 

شانی لوک زن جوان آلمانی - اسرائیلی که احتمال می‌‏رود به دست حماس ربوده و کشته شده باشد
شانی لوک زن جوان آلمانی - اسرائیلی که احتمال می‌‏رود به دست حماس ربوده و کشته شده باشد (Public Domain)

حملات سازمان تروریستی حماس به اسرائیل قربانیان بسیاری را بر جای گذاشته است. ویدیویی از یک زن جوان آلمانی – اسرائیلی که احتمال می‌‏رود به دست حماس ربوده و کشته شده باشد در شبکه‌‏های اجتماعی پخش شده است. 

تصویری که هولناک است: یک خانم جوان روی شکمش در پشت یک کامیون. صورتش به سمت تخت کامیون است، پاهایش پیچ خورده و بدنش نیمه برهنه است. 

در پشت کامیون چهار نفر از حماس با سلاح سنگین دیده می‌‏شوند که پیروزمندانه شعارهایی مانند الله‌‏اکبر سر می‌‏دهند. آنطور که رسانه‌‏ها گزارش داده‌‏اند، کامیون در حال رژه در شهری است که احتمالاً در نوار غزه است و ده‌‏ها مرد در اطراف دیده می‌‏شوند که تروریست‌‏ها را تشویق می‌‏کنند. 

این ویدئو در حال حاضر در شبکه‌‏های اجتماعی دست به دست می‌‏شود و گفته می‌‏شود که کمی پس از حملات حماس به اسرائیل گرفته شده ولی این اطلاعات هنوز به طور مستقل تأیید نشده است. 

بر اساس گزارش رسانه‌‏ها، شانی لوک، تابعیت آلمانی دارد. با این حال، او هرگز در آلمان زندگی نکرده است، اما چندین بار با پدربزرگ و مادربزرگ خود در آلمان دیدار کرده است. مادرش یک کاتولیک بود که بعداً به یهودیت گروید و به اسرائیل مهاجرت کرد. پدرش هم یک یهودی اسرائیلی است. این خانواده در حدود ۸۰ کیلومتری نوار غزه زندگی می‌‏کنند. 

به گزارش اشپیگل، مادرش گفته است که در جریان حمله گسترده حماس به اسرائیل در روز شنبه، شانی لوک با دوستانش به یک جشنواره موسیقی رفته بودند. زمانی که اولین موشک‌‏های حماس به پرواز درآمدند، به دخترش زنگ زد. دخترش گفت که به دنبال سرپناه می گردند. پس از آن، خانواده دیگر چیزی از او نشنیدند. با این حال، گفته می‌‏شود که کارت اعتباری او بعداً در غزه مورد استفاده قرار گرفته است؛ بدین معنی که پس از ربوده شدن، نیروهای حماس از کارت اعتباری‌‏اش استفاده کرده‌‏اند. 

مشخص نیست که آیا شانی لوک هنوز زنده است یا خیر. مادرش به اشپیگل گفته است که با اینکه تصاویر دخترش را در خودرو دیده است، اما نمی‌خواهد امیدش را از دست بدهد. شاید دخترش فقط بیهوش شده باشد. 

پس از واکنش مادر، یکی از دوستان شانی نیز در استوری اینستاگرام تایید کرد که زن جوان شانی لوک است. او در توضیح عکسی از خود و لوک گفت: حماس، جان شاهزاده خانم من را گرفت. 

شانی لوک تنها قربانی حماس نیست. خبرگزاری آلمانیn-tv  که در محل حضور دارد، گزارش کرده است که حماس، «مادران، پیران و جوانان را می‌‏ربایدمردم را با موتور سیکلت و جیپ ربوده و به نوار غزه برده و به گروگان می‌‏گیرند. خبر‌‏هایی از  تجاوز به عنف هم می‌‏شنویم 

هنوز مشخص نیست که نیروهای حماس تاکنون چند نفر را ربوده‌‏اند.  

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی